امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109803
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۲
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه آمریکایی «دیلی‌بیست»، انتخابات میاندوره‌ای 2014 کنگره آمریکا دو ماه دیگر برگزار می‌شود ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه آمریکایی «دیلی‌بیست»، انتخابات میاندوره‌ای 2014 کنگره آمریکا دو ماه دیگر برگزار می‌شود و ظاهراً حزب سیاسی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، که همان دموکرات‌ها هستند کرسی‌هایی را در کنگره از دست دهند و احتمالاً این به دلیل میزان محبوبیت اوباما می‌باشد.

«جان ساید» استاد علوم در دانشگاه جرج واشنگتن اعلام کرد: یک رابطه سیستماتیک بین میزان محبوبیت رئیس‌جمهور و سرنوشت کاندیداهای حزب وی در کنگره در انتخابات میاندوره‌ای وجود دارد.

به گفته این استاد دانشگاه، در صورتیکه رئیس‌جمهور در نظرسنجی‌ها از میزان محبوبیت بالایی برخوردار باشد، حزب وی می‌تواند در انتخابات کنگره کرسی‌های بیشتری را به دست آورد؛ به طور مثال، در پاییز، 1998، سال ششم ریاست‌جمهوری «بیل کلینتون» دموکرات، وی در نظرسنجی‌ها از محبوبیت 66 درصدی برخوردار بود، همان سال به واسطه ناخرسندی مردم‌ آمریکا از جمهوری‌خواهان که کلینتون را استیضاح کرده بودند و همچنین به واسطه اقتصاد قوی آمریکا، دموکرات‌ها توانستند 5 کرسی به دست آورند.

در سال 2002، در دوران ریاست‌جمهوری «جرج بوش» جمهوری‌خواه، بوش از محبوبیت 63 درصدی برخوردار بود و جمهوری‌خواهان توانستند 6 کرسی به کرسی‌های خود اضافه کنند.

این گزارش سپس با اشاره به این موارد ادامه داد که اما بین سالهای 1946 تا 2010، وقتی میزان محبوبیت رئیس‌جمهور زیر 50 درصد بود، حزب آنها به طور میانگین 36 کرسی را در کنگره از دست داده است و این تا حد زیادی به دلیل مشارکت پایین (حدود 40 درصد) در انتخابات میاندوره‌ای بود که در مقایسه با مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری کمتر بود و تعداد زیادی از رأی‌دهندگان هم برای ابلاغ پیام نارضایتی خود به رئیس‌جمهور وقت به پای صندوق‌های رأی می‌رفتند.

به گزارش دیلی‌بیست، در سال 2006، بوش به واسطه سوء مدیریت در جنگ عراق تا حد زیادی محبوبیت خود را از دست داد و این به آنجا ختم شد که دموکرات‌ها توانستند 30 کرسی در مجلس نمایندگان و 6 کرسی در سنا را در انتخابات به دست آورند و کنترل دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا را به دست آورند.

در سال 2010، میزان محبوبیت باراک اوباما به واسطه اقتصاد ضعیف آمریکا به 45 درصد کاهش یافت و نتیجه آن این شد که جمهوری‌خواهان توانستند 60 کرسی مجلس نمایندگان و 6 کرسی سنا را بازپس گیرند و در نهایت کنترل مجلس نمایندگان آمریکا از دست دموکرات‌ها بیرون آمد.

این روزنامه آمریکایی با اشاره به مثال‌هایی که از انتخابات دوره‌های پیشین انتخابات کنگره آمریکا آورد، ادامه داد، در انتخابات میاندوره‌ای این دوره از کنگره آمریکا که قرار است دو ماه دیگر برگزار شود، موضوعات مختلفی وجود دارد که حائز اهمیت است، یکی از آنها، مهاجرت است که رأی‌دهندگان به آن اهمیت می‌دهند که دموکرات‌ها در این زمینه عملکرد خوبی داشتند. نظرسنجی‌ها نشان داده است که اکثر رأی‌دهندگان از هدف دموکرات‌ها برای ارائه پیشنهاد یک مسیر به سوی شهروندی مهاجران غیرقانونی حمایت می‌کنند و همچنین از اینکه اوباما نمی‌خواهد کودکان مهاجران غیرقانونی را بیرون کند، حمایت می‌کنند.

این گزارش‌ می‌افزاید که برخلاف نظر رأی‌دهندگان آمریکایی، رهبران جمهوری‌خواه نه تنها مخالف شهروندی مهاجران قانونی هستند، بلکه ماه گذشته میلادی خواستار اخراج تمامی مهاجران غیرقانونی شدند.

نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر، میزان محبوبیت اوباما 42 درصد است و کمتر از میزان محبوبیت وی در سال 2010 است که انتخابات میاندوره‌ای کنگره به شکست دموکرات‌ها منتهی شد.

با اینحال یک موضوع دیگری وجود دارد که دموکرات‌ها در آن دارای محبوبیت هستند و آن طرح افزایش حداقل دستمزد کارکنان فدرال است که هم‌اکنون 7.25 دلار در ساعت است ولی چند ماه پیش جمهوری‌خواهان سنا این طرح را بلوکه کردند.

دیلی‌ بیست با اشاره به این امتیازهای مثبتی که دموکرات‌ها در اختیار دارند و ممکن است در انتخابات میاندوره‌ای کنگره به کمک آنها بیاید، گزارش داد ممکن است این موارد به نفع دموکرات‌ها باشد اما واقعیت این است که اوباما نقش مهمی در انتخابات ماه نوامبر ایفا می‌کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که میزان محبوبیت اوباما در بخش امور خارجی همچنان 36 درصد است و 70 درصد امریکایی بر این باورند که کشورشان به سوی مسیر اشتباهی عازم می‌شود.

دیلی‌بیست با بیان اینکه حتی پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آتی نیز پیروزی‌ای است که به واسطه عملکرد اوباما تضعیف شده، اینگونه نوشت که با تمامی احتمالات، دموکرات‌ها باید در انتظار یک شب انتخابات «زشت» باشند. البته «بادام زمینی»، سگی بود که اخیراً در مسابقات زشت‌ترین سگ پیروز شد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها