امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109810
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۵۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت بعد از ظهر امروز در همایش مشترک تجاری ایران و روسیه که در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت بعد از ظهر امروز در همایش مشترک تجاری ایران و روسیه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: حجم روابط اقتصادی بین دو کشور در سال 92 حدود 1.5 میلیارد دلار بوده که غیرقابل قبول است و سیاست دولت ما ارتقاء روابط اقتصادی با روسیه و برقرار کردن روابط راهبردی است.

وی اظهار امیدواری کرد، تا با توجه به توافق صورت گرفته طی چند ماه اخیر بین ایران و روسیه جهش بزرگی در روابط تجاری دو کشور اتفاق بیفتد و با تدابیر اتخاذ شده توسط رؤسای جمهور دو کشور سطح روابط تجاری به 10 برابر وضعیت موجود برسد.

وزیر نفت خطاب به بازرگانان ایرانی گفت: روسیه بازار بزرگی برای ما با تقاضای زیاد و رشد اقتصادی سریع است و ما کالا و خدمات زیادی با کیفیت مطلوب و سطح استانداردهای بین‌المللی داریم که می‌تواند پاسخگوی نیازهای رو به رشد این کشور باشد.

زنگنه ایجاد راهکاری برای تسهیل در روابط مالی و بانکی و روابط کنسولی بین دو کشور را از جمله مسائل مهمی دانست که باید زمینه آن فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه امضای یادداشت تفاهم اقتصادی مشترک بین دو کشور ایران و روسیه بسیاری از مشکلات را حل می‌کند، تصریح کرد: روسیه کالا و خدمات زیادی دارد که ما هم به آن نیازمندیم و بازرگانان دو کشور باید ارتباطات تجاری را دنبال کنند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها