امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109846
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه سازمان همکاری‌های شانگهای احتمالا تا پایان سال بزرگتر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه سازمان همکاری‌های شانگهای احتمالا تا پایان سال بزرگتر می‌شود، گفت ایران، پاکستان و هند احتمالا می‌توانند به زودی به این سازمان بپیوندند.
آقای لاوروف در یادداشتی که روز چهارشنبه در نشریه «روسیسکایا» منتشر شده، نوشته است: «در نشستی که در «دوشنبه» برگزار می‌شود، ما تصمیمات لازم برای تکمیل تدوین شرایط حقوقی، اجرایی و مالی پذیرش اعضای جدید در سازمان همکاری‌های شانگهای را اتخاذ می‌کنیم. این موقعیت آغاز روند گسترش سازمان در دوره ریاست روسیه را ایجاد می‌کند.»
به گفته آقای لاوروف، پیش از این ایران، پاکستان و هند میل خود برای عضویت کامل در این سازمان را اعلام کرده‌اند. وزیر خارجه روسیه تأکید کرده است که برای مسکو افزایش بهره‌وری و تثبیت تلاش‌ها برای کسب اطمینان از پاسخگویی مناسب این سازمان به تحولات منطقه‌ای و جهانی به خصوص مبارزه با افراط‌گرایی و قاچاق مواد مخدر، در اولویت قرار دارد.
نشست سازمان همکاری‌های شانگهای روزهای پنج‌شنبه و جمعه در شهر «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان برگزار می‌شود. پس از این نشست، ریاست دوره‌ای این سازمان به روسیه واگذار می‌شود.
سازمان همکاری‌های شانگهای در سال 2001 و به ابتکار سران چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان، با هدف همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی در شهر «شانگهای» تأسیس شد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها