امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109849
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی صبح امروز در گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور در مشهد اظهار کرد: موضوع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی صبح امروز در گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور در مشهد اظهار کرد: موضوع شناخت زمان از مسائلی است که در روایات ما بر آن تاکید شده و همواره مورد تشویق و ترغیب اهل بیت(ع) قرار داشته است؛ البته این موضوع با تعبیرات مختلفی بیان می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی تاکید کرد: در حقیقت شناخت زمان به معنای شناخت حوادث است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران معادلات جهانی را بر هم زد، گفت: با روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی ایران اوضاع فرهنگی تغییر یافت در حقیقت پیروزی انقلاب یکی از حوادث بزرگ قرون اخیر بود.

وی تصریح کرد: در دنیایی که به دو قطب شرق و غرب تقسیم شده بود و قدرت استکبار جهانی بیداد می‌کرد و کسی جرأت نداشت قدمی بدون اجازه این مستکبران بردارد، یک فقیه فرزانه که فریاد همه فریادگران جهان را در سینه داشت یعنی امام خمینی (ره) در ایران در مقابله با ظلم و استبداد قیام کرد.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اینکه باید علاوه بر اینکه حوادث و برکات انقلاب را بشناسیم، آسیب‌ها و آفت‌های بر سر راه انقلاب قرار دارد را نیز بشناسیم، گفت: به نظر بنده ارکان اصلی انقلاب شامل اسلام، مردم و ولایت‌فقیه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید تاریخ اسلام و انقلاب را خوب بشناسیم افزود: امروز اسلام آماج تهمت‌ دشمنان قرار گرفته چون آنها به خوبی بر این موضوع واقفند که اسلام در طلوع خود تحول عظیمی در دنیا ایجاد کرده و تا جایی که می‌گفتند سیاست از دین جداست و دین را تنها محصور در آداب فردی و اخلاقی می‌دانند اما انقلاب اسلام ناب را به عرصه زندگی مردم آورد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امام (ره) اسلام ناب را با آموزه‌های تأثیرگذاری که در تمام زمینه‌ها دارد به زمینه زندگی مردم وارد کرد، اظهار کرد: امام (ره) با تبلیغات خود توانست مردم استبداد‌زده و استعمار زده را هوشیار و بیدار کند که این کار انبیا است که در گام نخست مردم را بیدار کرده و سپس سراغ فرعون‌ها و نمرودها می‌رفتند.

انتهای پیام/70005/صا40/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها