امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109860
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
احمد بخشایش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس پیرامون آینده سرنوشت داعش و راهکار مقابله با آن اظهار کرد: گروهک تروریستی داعش جناح تندرویی است که به اسم ...

احمد بخشایش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس پیرامون آینده سرنوشت داعش و راهکار مقابله با آن اظهار کرد: گروهک تروریستی داعش جناح تندرویی است که به اسم اسلام در حال جنایت است.

وی با بیان اینکه قطر و عربستان عمده حامیان مالی این گروه تکفیری و تروریستی هستند، گفت: امروز نیز خود آنها به کشورهایی که بیش‌ترین واهمه را از داعش دارند، مبدل شده‌اند.

نماینده مردم اردستان در مجلس گفت: قطر و عربستان مولدان طفل داعش هستند که سعی در تغذیه این طفل وحشی برآمدند و این طفل با بزرگ شدنش، چنگ به صورت والدان خود (قطر و عربستان) می‌اندازد و این دلیل نگرانی و ترس این کشورها از داعش است.

وی تاکید کرد: از منظر سیاسی، بزرگ‌ترین اشتباه تاکتیکی داعش نزدیک شدن به پایگاه‌های آمریکا و تهدید عربستان بود که منجر به تشکیل یک ائتلاف بر ضد داعش از سوی حامیان نخستین آن شد.

بخشایش عنوان کرد: از جمله نتایج اقدامات وحشیانه داعش، متحدتر شدن بیش از پیش شیعیان عراق و منتج شدن به آزادسازی شهر آمرلی عراق بود.

وی با توضیح اینکه پیرامون تشکیل داعش چندین سناریو وجود دارد، از جمله اینکه داعش گروهی تندرو از اهل سنت در مقابل ایران و نوری مالکی است و یا اینکه داعش محصول مستکبران همچون آمریکا و صهیونیست به منظور ایجاد چالش در منطقه خاورمیانه است، گفت: به نظر می‌رسد داعش از هر منظر برای ایران یک تهدید به حساب می‌آید.

عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: معتقدم باید با ائتلاف جهانی ضد داعش تشکیل‌ شده به منظور از بین بردن داعشیان همکاری کنیم، گروهک تروریستی داعش درصدد تبدیل شدن به یک شبه دولت است و با جنایات خود چهره خیلی بدی از اسلام در دنیا به تصویر نشان داده‌اند.

وی نسبت به انتشار خبری مبنی بر اینکه عده‌ای از کشورهای افغانستان و پاکستان قصد عبور از ایران را برای پیوستن به داعش داشته‌اند ولی موفق نشده‌اند، اظهار کرد: حقیقت این است که جوانان بیکار عمدتاً سنی کشورهای همسایه یا غافلانه و یا جاهلانه درصدد پیوستن به داعشی‌ها هستند و راه عبوری آنها از ایران است، طبیعتاً هوشیاری وزارت کشور و نیروهای امنیتی ایران را می‌طلبد.

بخشایش بیان کرد: معتقد هستم چنانچه دلسوزان اسلام، برای نابودی داعش در کنار دولت عراق قرار گیرند و همکاری کنند، توانایی حذف و نابودی داعش در دولت عراق وجود دارد.
انتهای پیام/63030/صا30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها