امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109864
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آستانه‌اشرفیه، محمدحسین قربانی ظهر امروز در جمع مدیران مقاطع مختلف تحصیلی این شهرستان اظهار کرد: امسال

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آستانه‌اشرفیه، محمدحسین قربانی ظهر امروز در جمع مدیران مقاطع مختلف تحصیلی این شهرستان اظهار کرد: امسال باید جهاد علمی در آموزش‌ و پرورش تحقق یابد.

وی نهادینه شدن ارتقای سطح علمی را در جمع فرهنگیان یک ضرورت دانست و افزود: هر قدر توان علمی فرهنگیان بالاتر رود و به‌روز باشد، نتایج بهره‌وری آن نیز در ارتقای علمی دانش‌آموزان و کار پژوهشی آنها بیشتر مشاهده می‌شود.

سخنگوی گروه بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زیرساخت تفکر علمی از مدارس شکل می‌گیرد، افزود: در همین مدارس نخبگان و دانشمندان علمی کشور برمی‌خیزند که نمونه آن را در «شایان پوربابایی» نفر نخست کنکور سراسر کشور در رشته تجربی شاهد بودیم.

وی وجود دانشمندانی مانند پروفسور سمیعی، دکتر معین و... را مانند ستارگان درخشان در آسمان علم و دانش گیلان و کشور دانست.

قربانی با بیان اینکه پایه فرهنگ ایثار و جهاد را باید در دوران دفاع مقدس جستجو کرد، گفت: باید تفکر جهاد و ایثار را با بیان آرمان‌های شهدا و رشادت‌های جوانان ایران زمین به عرصه آموزش‌ و پرورش ببریم تا نسل پویا و جوان دانش‌آموزی با تفکر جهادی آشنا شود.

وی انتقال ارزش‌های انقلاب را به نسل دانش‌آموزی ضرورت خواند و تصریح کرد: با توجه به هجمه‌های گسترده دشمن که سعی بر زدودن ارزش‌ها در جامعه و نفوذ فرهنگی در خانواده‌ها دارد، نیاز به یک جهاد فرهنگی است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگیان و دانش‌آموزان پرچمداران جهاد فرهنگی هستند، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی اصولی بر اساس منویات رهبری همه ما می‌توانیم در این حرکت فرهنگی و جهادی مسیر سعادت جامعه  را فراهم کنیم.

مدیر آموزش‌ و پرورش آستانه‌اشرفیه نیز در مراسم مذکور گزارشی از روند اقدام‌های انجام شده در پروژه مهر و بازگشایی مدارس ارائه کرد و گفت: شکل‌گیری پایه تغییر و تحول علمی در آموزش‌ و پرورش است و نقش متولیان امور در عرصه علم و دانش می‌تواند بسیار موثر باشد.

سیدشمس‌الدین نورحسینی افزود: نهادینه شدن و ارتقای سطح علمی زمانی محقق می‌شود که اولیای دانش‌آموزان همگام با دست‌اندرکاران آموزشی برای برطرف شدن موانع و مشکلات آموزشی همیار و هم سنگر آنها باشند.

وی به فرارسیدن هفته دفاع مقدس و اعزام کاروان راهیان نور دانش‌آموزی اشاره کرد و خواستار همکاری مدیران و فراهم شدن بسترهای لازم در تحقق این امر شد.

به گزارش فارس، کانون فرهنگی و تربیتی «زهرا» واحد خواهران نیز با تجهیز شدن سالن جلسات و همایش با اعتباری بالغ‌ بر 750 میلیون ریال ظهر امروز مورد بهره‌برداری رسمی قرار گرفت.

انتهای پیام/2300/ب30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار