امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109866
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
ناصر عاشوری، نماینده مردم فومن و رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد بسته خروج از ...

ناصر عاشوری، نماینده مردم فومن و رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد بسته خروج از رکود دولت گفت: ارائه این بسته لازم بود اما کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه برای خروج از رکود، شاه‌کلید ما نگاه ویژه به تولید است افزود: این مهم با صحبت، برنامه‌نویسی و مصاحبه محقق نمی‌شود.

عاشوری با تأکید بر ضرورت دسته‌بندی صنایع کشور گفت: کمک به  آن دسته از صنایع کددار و شناسنامه‌دار در عرصه‌های کشاورزی و صنعت به این معنا است که نسبت به استمهال بدهی‌های آنها اقدام کرده و دستشان را بگیریم.

وی حاکمیت را در این زمینه پاسخگو خواند و اظهار کرد: صاحبان صنایع نباید چوب رکود را بخورند؛ آنها بعضا 50 یا 60 سال سابقه کار صنعتی دارند و شجره نامه‌شان نشان می‌دهد که کننده کار هستند به این معنا که تولید را رونق داده‌اند و تجارت را شکوفا کرده‌اند و اکنون با وجود تحریم‌ها و افزایش قیمت دلار دچار بحران شده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: صاحبان صنایع شناسنامه‌دار پایبند به قانون و نظام بوده و دارای آبرو هستند و این لزوم دستگیری از آنان را دوچندان می‌کند.

وی در مورد مبحث مطالبات بانک‌ها گفت: بدهکاران بانکی باید دسته‌بندی شده چراکه نمی‌توان یک حکم را راجع به همه آنها صادر کرد؛ بعضی بدحساب هستند و به نیت کلاهبرداری از بانک وام گرفته‌اند که باید حساب اینها را از حساب بدهکاران خوش‌حساب جدا کرد.

عاشوری با مردود شمردن نگاه ترحم‌آمیز به تولیدکنندگان و صاحبان صنایع گفت: باید با نگاه تعاون و دستگیری آنان را از گردونه سخت اقتصادی خارج کرد و کمک کرد که اگر توانش را دارند رشته تولیدی خاص خود را ادامه دهند زیرا که آنها اهل کار و عمل هستند.

وی دولت یازدهم را دولت قانونگرا خواند و با اشاره به سابقه حضور رئیس‌جمهور و معاونان و بعضی وزرا در قوه مقننه خاطرنشان کرد: در مورد 30 درصد سهم بخش تولید ما چشم‌انتظار عملیاتی شدن آن هستیم چرا که اگر این 30 درصد اختصاص یابد تولیدکنندگان انگیزه یافته و خیلی چرخ‌ها به تبع تولید چرخ تولید می‌چرخد و حتی صادرات هم جان می‌گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خاموش شدن چراغ تولید خاموشی چراغ صادرات را در پی خواهد داشت گفت: قانون‌گذار طبق کارشناسی این میزان را به تولید اختصاص داده است.

وی با یادآوری صدمه و لطمه‌ای که از افزایش قیمت ارز به تولید و تولیدکننده وارد شد تصریح کرد: یکی از معضلات کنونی مبحث تولید بحث سرمایه در گردش است زیرا دلار 3 برابر شده است ولی افزایش قیمت را برای تولیدکننده ممنوع کرده‌اند در حالی که قیمت مواد اولیه افزایش می‌یابد در این صورت تولیدکننده حداکثر 3 ماه می‌تواند مقاومت کند و پس از آن مجبور به کاهش خط تولید و یا تعدیل نیروی کار خود می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها