امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109868
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، حامد قادرمرزی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان در سنندج اظهار کرد: معلم و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، حامد قادرمرزی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان در سنندج اظهار کرد: معلم و جایگاه آن از قدیم‌الایام تا به امروز دستخوش تغییر و تحولات زیادی قرار گرفته است.

وی گفت: تنوع و پویایی و رشد روزافزون علوم و معلم عامل اصلی این تغییر و تحولات بوده است.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: معلمان در سیستم تعلیم و تربیت کار سنگینی بر عهده دارند و به افراد جامعه آگاهی و هویت می‌بخشند.

به گفته وی، نقش معلم در پیوند نسل امروز با گذشته و در پرورش انسان‌هایی نمایان است که در تنش میان فضاها، زندگی و تحصیل می‌کنند، تنش جوامع محلی و جهانی تکنولوژی ارتباط که فاصله‌های مکانی و زمانی را به حداقل رسانده است.

قادرمرزی با اشاره به اینکه ایفای رسالت معلم در جامعه امروزی که تنش میان سنت و تجدد بسیار سخت است، اظهار کرد: جامعه‌ ما در حال گذار از ارزش‌ها به نگرش‌هاست و بیشترین هزینه‌های سیاسی، فرهنگی و سایر بخش‌ها در همین دوره بر جوامع تحمیل می‌شود.

به گفته نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، نوع رفتارها و برخوردها حتی در بحث احترام و نگهداشتن حرمت‌ها در جامعه سنتی گذشته و جامعه امروز کاملا متفاوت است.

وی تصریح کرد: امکانات و تبلیغات رسانه‌ای متاسفانه بسیاری از ارزش‌هایی را که در گذشته در بین خانواده‌ها وجود داشت از بین برده و تابوها و ارزش‌ها را شکسته است.

قادرمرزی با بیان اینکه در عصر امروز روزانه بیش از 164 هزار صفحه از موضوعات و مباحث جدید در دنیا منتشر می‌شود، افزود: در کنار این مباحث، تنش میان مادیات و معنویات از دیگر تنش‌هایی است که جوامع امروزی با آن مواجه است.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: معلمان در چنین فضایی باید چگونگی لذت، ارزش‌ لذت و ارزش مادیات در دسترس را با معنویات دور از دسترس به مخاطبین خود انتقال دهند و آنها را تفهیم کنند.

قادرمرزی با اشاره به برگزاری پنجمین کنفرانس یونسکو، بیان داشت: یادگیری برای زیستن، یادگیری برای باهم زیستن و یادگیری برای دانستن از جمله مباحثی بود که در این کنفرانس مورد بحث قرار گرفت.

وی گفت: باید به تناسب جهانی‌شدن جوامع، تربیت شهروندان محلی بر اساس ارزش‌های جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند و در یک نوع تقابل با ارزش‌های جهانی به تحصیل بپردازند که تحقق این مهم نیازمند آموزش و پرورشی نوین دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در پنجمین کنفرانس یونسکو چهار ویژگی‌ را برای آموزش و پرورش نوین تعریف کرده‌اند، افزود: در آموزش و پرورش باید آموزش برای زیستن در کنار آموزش برای دانستن به صورت توامان توجه شود.

به گفته نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، در آموزش و پرورش ما الان تنها آموزش برای دانستن ارائه می‌شود و آموزش برای زیستن و باهم زیستن جایی ندارد.

قادرمرزی خاطرنشان کرد: آموزش قوی در بدنه آموزش و پرورش ما وجود دارد اما آموزش برای دانستن است و پرورش ما ضعیف است.

وی تصریح کرد: ارزش عشق، صلح، احترام، ارزش گذاشتن به عقیده و اعتقادات و حق حیات و زیستن از جمله مباحثی است که باید در بدنه آموزش و پرورش در هر جامعه‌ای مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از بحران‌هایی که امروز در جهان اتفاق می‌افتد افرادی تحصیل‌کرده هدایت می‌کنند که در مبحث آموزش آنها پرورش نقشی نداشته است و اکنون در مسیر انحراف قرار گرفته‌اند.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: باید در سیستم تعلیم و تربیت به دانش‌آموزان یاد داد که احترام به هر کس و هر چیز در جای خود ضروری است.

وی در پایان با بیان اینکه مجمع نمایندگان به صورت کامل بر انتخاب رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان استان توافق‌نظر و نگاه مثبت داشتند، گفت: مجمع نمایندگان در مرحله نخست خواستار ابقای مدیریت قبلی بود ولی با توجه به عدم موافقت از سوی مسئولان ذیربط تصمیم به انتخاب فردی بومی و از بدنه خود دانشگاه گرفتند.

انتهای پیام/79002/ق40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار