امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109870
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بخش نخست اجلاس بین‌المللی «علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین» با حضور علی ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بخش نخست اجلاس بین‌المللی «علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین» با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سردار فضلی و با حضور جمع کثیری از علما، مفتیان اعظم، اندیشمندان، مقامات و شخصیت‌های عالی رتبه از 53 کشور خارجی به نمایندگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سالن اجتماعات هتل المپیک امروز سه شنبه (18 شهریورماه) برگزار شد.

* پیروزی غزه، پیروزی همه جهان اسلام است

«رمضان عبدالله شلح» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی طی سخنانی در این اجلاس جهانی گفت: امروز باید بدانیم مردم ما برای مقابله با دشمن در همه گروه‌ها و تمامی مناطق اشغالی فلسطین کنار هم بوده و روز به روز زنده‌تر و برانگیخته‌تر می‌شوند. همه ما می‌دانیم پیروزی غزه، پیروزی همه جهان اسلام است.

وی اظهار داشت: همه تلاش‌ها و همه دست‌ها در یکدیگر ادغام خواهد شد و همه با هم متحد می‌شویم تا بتوانیم ویرانی‌های ناشی از حملات و تجاوزات صهیونیست‌ها را در غزه دوباره بازسازی کنیم.

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی عنوان کرد: از رهبری جمهوری اسلامی ایران و مردمش به خاطر حمایت و پشتیبانی دائمی از مردم فلسطین تشکر و قدردانی می‌کنیم.

* باید حمایت قاطع و عملی خویش را از مردم غزه نشان دهیم

«احمد عبدالله محمد سامبی» رئیس جمهور سابق جزایر کومور گفت: همه ما به این همایش بین‌المللی چشم دوخته‌ایم که سرآغاز حرکتی است که می‌تواند تلاش‌های ما را برای رو در رویی با چالش‌های بسیار سیاسی، نظامی، اقتصادی و ... آماده کند خصوصاً چالش‌هایی که گریبانگیر مردم فلسطین است.

وی عنوان کرد: در همایشی که با حضور علمای اسلامی و در حمایت از مقاومت اسلامی فلسطین برگزار می‌شود بر همه ما واجب است که از ملت مسلمان دفاع کرده و از اختلافات کوچک چشم بپوشیم و همچنین حمایت قاطع و عملی خویش را از مردم غزه نشان دهیم.

رئیس جمهور سابق جزایر کومور تصریح کرد: امروز ما اعلام می‌کنیم که از رهگذر این همایش همه معاونان بین‌الملل به ویژه سازمان همکاری‌های اسلامی و سازمان ملل، نسل‌کشی‌های رژیم صهیونیستی را در غزه محکوم کرده و مسئله فلسطین را به عنوان مسئله اول جهان اسلام اعلام کند.

وی ادامه داد: از همه ملت‌های عرب می‌خواهم که دست به دست هم داده و برای بازسازی خرابی‌ها و ویرانی‌های غزه، تشریک مساعی کنند تا آنها به زندگی عادی خویش بازگردند و بر ماست که از سازمان ملل بخواهیم تا رژیم صهیونیستی را به خاطر اعلام جنگ علیه مناطق مسکونی غزه محکوم کند.

* باید از نیرنگ بزرگ داعشی‌ها برائت جوییم

علامه شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از اجلاس بین‌المللی «علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین» گفت: سخنم را درباره غزه آغاز می‌کنم غزه‌ای که حماسه بزرگی در چنین بستر تاریخ آفرید امروز می‌خواهم بگویم مقاومت اسلامی فلسطین، سرنیزه مقاومت نسبت به دشمن صهیونیستی است.

وی ابراز داشت: باید بدانیم آزادی سرزمین فلسطین و کوتاه کردن سلطه بیگانگان به عنوان یک هدف مقدس، توسط مقاومت پایه‌ریزی شده و تمام هم و غم فلسطینیان این است که تمام سلاح‌های خویش را علیه دشمن خویش نشان دهند چرا که پیروزی فلسطین می‌تواند مقدمه پیروزی در جای جای مناطق اسلامی در جهان باشد.

شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد: مقاومت اسلامی هرگز از هم تفکیک‌پذیر نیست از این رو نباید به بهانه اختلافات سیاسی، اختلافی را در صف مقاومت ایجاد کنیم بلکه باید خودمان را برای یک مرحله بالاتر و مقابله جدی آماده کنیم.

معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم چگونه تشکیلات داعشِ در حال فروپاشی است زیرا تمام کسانی که دلشان برای اسلام می‌سوزد، می‌دانند داعش یک قدرت بسیار خطرناک برای اسلام است و ما باید از این خدعه بزرگ برائت بجوییم همچنین امروز اسرائیل می‌خواهد با طرحی که دارد بر منطقه ما حاکم شود.

وی اظهار داشت: اسرائیل به عنوان دشمن ایدئولوژیک ما است و باید بدانیم اسرائیلی‌ها فقط با ابزار هم‌پیمانان خویش مقابله نمی‌کنند بلکه آنها ظاهراً نشان می‌دهند که می‌خواهند خود را حاکم کنند و ما باید به خودمان بازگردیم و حافظ توان و نیروهای خویش باشیم و با تکیه بر نیروهای مؤمن بر توطئه‌های دشمن فائق آییم.

علامه شیخ نعیم قاسم یادآور شد: امروز اسرائیل مانند گذشته، قدرت پوشالی خویش را به نمایش می‌گذارد که حتی از خانه عنکبوت هم سست‌تر شده و ما با مقاومت توانسته‌ایم زمین‌های اشغالی فلسطین را به مرحله‌ای بازگردانیم که ابتدای تجاوز اسرائیل در سال 1948 بوده است.

وی ادامه داد: مقاومت اسلامی هیچ گونه تجاوز و ظلم از سوی دشمنان را تحمل نمی‌کند و همچنین با ولایت فقیه امام خامنه‌ای که ادامه دهنده راه امام خمینی (ره) است و با تحکیم مؤلفه‌های وحدت، جمهوری اسلامی به عنوان خاستگاه مقاومت به شمار می‌رود لذا چنین گردهمایی را در این اجلاس به فال نیک می‌گیریم.

* مجمع جهانی تقریب مذاهب باید تلاش کند اجلاس بعدی را در فلسطین برگزار کند

علامه شیخ «حمده سعید» مفتی‌کل تونس گفت: فلسطین با مردمان زنده و مرده خود، با کودکان، زنان و مردان بی‌گناه همه ما را فرا می‌خواند و فریادش خطاب به ما بلند است تا به آنها کمک کنیم؛ امام شافعی راست گفت: خیر و برکتی نیست در آدمی که نان را به نرخ روز بخورد و به کمک هم کیشان خود نپردازد.

وی یادآور شد: چگونه می‌توان به یاری مردم فلسطین نشتابیم در حالی که قدس قبله نخستین مسلمانان در این سرزمین قرار دارد و این وظیفه همه ملت مسلمان است که از آن دفاع کند و باید این سرزمین را از دست صهیونیست‌ها بازپس گیریم.

وی با بیان اینکه اگر به مسئله فلسطین رسیدگی نکنیم می‌تواند فاجعه‌ای را به بار آورد و ای کاش تهدید صهیونیست‌ها در همین حد باشد در حالی که امت مسلمان تهدید به خونریزی‌های بیشتری می‌شود ‌آن هم به نام دفاع از مسلمانان و احیای سنت‌های اسلامی! امروز بسیاری از جریانات با پوشش اسلامی می‌خواهند به زنان تجاوز کرده و مردم را قتل عام کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه سکوت برخی کشورهای عربی مزید بر علت شده که حالت تماشاچی را برای خود برگزیده‌اند در حالی که ما باید اعلام کنیم طرفدار اسلام ناب محمدی (ص) و طرفدار مقاومت هستیم و اگر ما ساکت باشیم همه ما را نیز قتل‌عام خواهند کرد.

وی گفت: از این تریبون اعلام می‌کنم باید برنامه‌ای را برای حمایت از مقاومت مردم فلسطین طراحی کنیم و سکوت برخی از کشورهای اسلامی جای بسی تعجب دارد که باعث ضعف نیروهای مقاومت می‌شود.

مفتی کل تونس ابراز داشت: بنده پیشنهاد می‌کنم کمیته‌ای مبنی بر اتحادیه کشورهای اسلامی تشکیل شود چرا که تشتت و چند دستگی می‌ترسیم و این امر می‌تواند پیروزی‌های به دست آمده را با شکست مواجه کند. همچنین لازم است مصوبات این مجمع و اجلاس به سمع دولت‌های ما نیز برسد و همه یک صدا شده تا به مسئله فلسطین خاتمه ببخشیم و این مسئولیت را بر دوش مقامات سیاسی بگذاریم.

وی ادامه داد: مجمع تقریب به این فکر بیفتد که فقط از مبارزان، تعریف و تمجید نکند بلکه باید تلاش کند تا اجلاس بعدی را ان‌شاء ‌الله در سرزمین فلسطین با حضور مجاهدان برگزار کند و هر اتفاقی که بیفتد باید این همایش در سرزمین فلسطین برگزار شود که بزرگترین ضربه بر رژیم صهیونیستی خواهد بود. امیدواریم این اجلاس آثار و نتایج مثبتی داشته و مقاومت فلسطین حضوری پایدارتر در مواجهه با اسرائیل داشته باشد و توان آنها روز به روز بیشتر شود.

* مقاومت اسلامی فلسطین، مسولیتی بر دوش یکایک ما است

به گزارش فارس، «سید صدر‌الدین قبانچی» امام جمعه نجف اشرف در بخش دیگری از اجلاس بین‌المللی «علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین» گفت: رژیم صهیونیستی یک غده‌ای در منطقه سات که برای ایجاد فتنه در میان مسلمانان آمده است چرا که رژیم صهیونیستی همواره به دنبال تروریسم و ایجاد خشونت در منطقه است.

وی عنوان کرد: مشکل صهیونیست‌ها فقط مسئله آزادی فلسطین نیست بلکه آنها تلاش می‌کنند تمام حیثیت و مقدسات، ارزش‌های اسلامی را زیر سؤال برده و ملت‌های مسلمان را زیر ظلم و سلطه خویش قرار دهند.

امام جمعه نجف اشرف اظهار داشت: فلسطین به عنوان یک سرزمین برای ما مقدس و ارزشمند است که همواره از کشور خویش دفاع می‌کنند. مسئله‌ای که بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرد این است کسانی که حامیان صهیونیست هستند، می‌خواهند درگیری و نبرد را از میدان دو جانبه فلسطین و اسرائیل خارج کرده و مسلمانان را به خود مشغول کنند تا هر جنایتی را که می‌خواهند مرتکب شوند و ما باید از این موضوع آگاه باشیم.

وی ادامه داد: آنها می‌خواهند مسئله نبرد با اسرائیل را در درجه دوم ملت‌ها قرار دهند در حالی که مسئله جنگ با اسرائیل، اولین مسئله ملت‌های منطقه است.

سید صدرالدین قبانچی ابراز داشت: به اعتقاد بنده اسلام دو بال دارد؛ نخست اینکه باید دشمن را مورد هدف قرار داده و او را تضعیف کرد و دوم اینکه از مقاومت حمایت کنیم. مقاومتی که امروز وظیفه واجب کفایی خویش را انجام می‌دهد و ما هم باید از مقاومت حمایت کنیم چرا که آنها براساس مواضع و اصول ما حرکت می‌کنند.

وی گفت: راه مقاومت فلسطین، تداوم همان مسیری است که پیامبر اکرم بنیان نهاده است لذا مقاومت در هر شرایطی که باشد مسولیتی بر دوش یکایک ما است که از طرق مختلف مادی، معنوی، جانفشانی و با کمک‌های انسان‌دوستانه می‌تواند محقق شود.

وی با بیان اینکه برنامه اسرائیل این بود که مقاومت را کاملا ریشه‌کن کرده و از بین ببرد، تصریح کرد: خوشبختانه دیدیم که مقاومت باقی ماند و مردان مقاوم فلسطین روز به روز مقاوم‌تر می‌شوند و اسرائیل نیز طعم تلخ و ننگ شکست را در برابر مقاومت چشیده است.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها