امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109872
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
  به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت با حضور در نشست خبری این اتحادیه پیرامون برگزاری ...

  به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت با حضور در نشست خبری این اتحادیه پیرامون برگزاری نشست سالانه دفتر تحکیم وحدت به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود، گفت: ما از مسئولین وزارت علوم برای حضور در نشست سالانه دفتر تحکیم وحدت و پاسخ به پرسش‌های دانشجویان درخصوص بورسیه‌های دانشجویی دعوت کردیم اما آنان دعوت ما را نپذیرفتند.

بیانی ادامه داد: ما مشاهده می‌کنیم برخلاف سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند مسئولان در جمع دانشجویان حضور یابند متأسفانه در یکسال اخیر بارها از مسئولان دعوت کردیم تا در جمع ما دانشجویان حاضر شوند اما تا به امروز نپذیرفتند البته انتظار می‌رود دولتی که شعارش توجه به انتقادات است مسئولانش در چنین جلسات دانشجویی حاضر شوند.

دبیر دفتر تحکیم وحدت در ادامه با اشاره به اقدامات یک سال گذشته این اتحادیه گفت: ما شاهد بودیم که در یکسال اخیر انواع اتهامات و تهمت‌ها را به دفتر تحکیم وحدت گفتند از اینکه این اتحادیه قانونی نیست تا اینکه جریانی و حزبی عمل می‌کند.

وی ادامه داد: ما به رسم اینکه اخلاق‌مدار هستیم پاسخ هیچکدام از این اتهامات و تهمت‌ها را ندادیم چرا که قائل به برخورد سیاسی با مسائل نیستیم مگر مراجع قانونی که باید به صورت شفاف و قانونی به آنها پاسخگو باشیم.

بیانی با اشاره به انتخابات سال گذشته دفتر تحکیم وحدت گفت: این انتخابات مورد تائید هیئت نظارت بر اتحادیه‌های دانشجویی قرار گرفت و در همان سال به این اتحادیه فرصت داده شد تا در یک سال آینده تعداد دفاتر خود را به 20 دفتر برساند که در اردیبهشت‌ماه این امر محقق شد و در حال حاضر نیز 23 دفتر انجمن اسلامی عضو دفتر تحکیم وحدت هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: بنده اعلام می‌کنم که تا به حال هیچ انجمن اسلامی از دفتر تحکیم وحدت خارج نشده بلکه دفاتری نیز به آن اضافه شده است و ان‌شاءالله پس از برگزاری انتخابات امسال تحکیم وحدت مهر تائید دیگری بر روند فعالیت این اتحادیه خواهد خورد.

بیانی خاطرنشان کرد: دفتر تحکیم وحدت امروز همان دفتر تحکیم سال 58 است که خدمت امام(ره) رسیدند و امام (ره) به انان پیشنهاد دادند که «بروید تحکیم وحدت کنید». و تا به امروز نیز به استثناء برهه براساس اساسنامه و مرامنامه خود به فعالیت پرداخته و ان‌شاءالله در ادامه نیز اعضای دفتر تحکیم وحدت براساس اساسنامه عمل خواهد کرد.

دبیر دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه این اتحادیه براساس اساسنامه خود فعالیت می‌کند، گفت: ما اگر می‌خواهیم فعالیت‌های دفتر تحکیم را بررسی کنیم باید آن را با اساسنامه‌اش بسنجیم نه با جریانات خاص و اگر امروز تحکیم وحدت بر خلاف اساسنامه خود عمل کند آنگاه تغییر روش و منش داده است. این در حالی است که ما امروز مدعی هستیم که دفتر تحکیم وحدت به مرامنامه و اساسنامه خود برگشته و از انحرافی که در گذشته وجود داشته روی گردان شده است.

بیانی خاطرنشان کرد: الگوی امروز اعضای دفتر تحکیم وحدت شهدای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند که در گذشته در دفتر تحکیم وحدت حضور داشتند اما عده‌ای می‌خواهند این الگو را تغییر دهند و همان‌هایی را که شعار عبور از خاتمی را در برهه‌ای مطرح کردند الگوی ما قرار دهند.

دبیر دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه برای ما حکم رهبری لازم‌الاجراست، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند باید حمایت از دولت صورت گیرد و ما نیز بر همین اساس عمل خواهیم کرد اما این موضوع به این معنی نیست که انتقادی صورت نگیرد.

بیانی با اشاره به انحراف صورت گرفته در فعالیت دفتر تحکیم وحدت در دوران اصلاح‌طلبان گفت: در آن زمان علت نزدیک شدن دفتر تحکیم وحدت به دولت خاتمی انحراف در مسیر دفتر تحکیم وحدت بوجود آمد و همه ما می‌دانیم که این نزدیکی تشکل‌ها به جریانات سیاسی و یا دولت آفت تشکل‌های دانشجویی است.

وی در پایان افزود: البته نزدیکی آن زمان تحکیم وحدت به دولت خاتمی به سیاست‌های هاشمی رفسنجانی بر می‌گشت اما این نزدیکی تا جایی پیش رفت که جناح سیاسی حاکم بر دولت بر تحکیم وحدت تاثیر مستقیم داشت که در ادامه این وضعیت منجر به دو طیف شدن دفتر تحکیم وحدت شد و نشست جعلی در دانشگاه علامه برگزار کردند که بعدها غیرقانونی بودن آن اعلام شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها