امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109888
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
 به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش امروز در اختتامیه بخش ...

 به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش امروز در اختتامیه بخش کشوری سومین دوره جشنواره دانش‌آموزی نوجوان سالم که در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد با اشاره به اینکه پرورش جوان و نوجوان در سند تحول آموزش و پرورش به خوبی دیده شده است، اظهار داشت: نوجوان و جوانی می‌خواهیم که شخصیت آن در تمام ابعاد وجودی کامل رشد کرده باشد.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش مصمم است ساحت‌های اجتماعی، جسمی و بدنی، اعتقادی و اخلاقی، سیاسی و فناوری و اقتصادی و ساحت زیبا شناختی را تکامل ببخشد زیرا هر انسان تک ساحتی به انحراف خواهد رفت.

حمیدی ادامه داد: تئوری حاکمیت و نظام آموزش و پرورش توجه به ساحت‌های گوناگون و متوازن رشد یافتن دانش‌آموزان است و باید قدرت‌های بیشمار فرهنگی و آموزشی برای دانش‌آموزان فراهم شود تا در کنار تکاپوهای مدرسه‌ای به بهترین شکل آماده باشند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید فعالیت‌های خاصی در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی با نگاهی فراگیر داشته باشیم، تصریح کرد: انتشار دو کتاب با موضوع سبک زندگی در دو پایه تحصیلی که سن خطرپذیری دانش‌آموزان است برای ترویج زندگی سالم از جمله اقدامات وزارت آموزش و پرورش است.

وی افزود: انتشار نشریات پیشگیری نوین برای والدین و معلمان و توزیع آن در مدارس کشور، تدوین سند جامع پیشگیری، تهیه نقشه خطرپذیری، برگزاری جشنواره نوجوان سالم با رشد 7 برابری نسبت به دوره‌های قبل، از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش است.

حمیدی با اشاره به تهیه یک بسته چند بعدی در مدارس کشور گفت: امسال 3 میلیون دانش‌آموز تحت پوشش یک پروژه ملی قرار می‌گیرند و المپیادهای درون مدرسه‌ای را با علایق دانش‌آموزان به اجرا در می‌آوریم.

وی افزود: با این فعالیت، اُنس دانش‌آموزان را بیشتر می‌کنیم و خود دانش‌آموزان در این طرح، شرکت کننده یا برگزار کننده این المپیادها هستند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش در حوزه پیشگیری گفت: برگزار کارگاه‌های آموزشی والدین برای یک میلیون و 250 هزار نفر در سال گذشته، برگزاری کارگاه آموزشی برای 160 هزار نفر از همکاران، تولید سالانه 500 هزار نشریه برای والدین و کارکنان، برگزاری طرح پیشگیری برای 3 میلیون نفر از والدین و رشد 7 برابری آثار دانش‌آموزان در جشنواره نوجوان سالم از دیگر برنامه‌ها در حوزه پیشگیری است.

به گزارش فارس، در حاشیه این مراسم مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش و علیرضا جزینی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از تمبر یادبود و تندیس سومین جشنواره دانش‌آموزی نوجوان سالم رونمایی کردند و نفرات نخست این جشنواره مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها