امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109889
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسفدیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران امروز در اختتامیه بخش کشوری سومین ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسفدیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران امروز در اختتامیه بخش کشوری سومین دوره جشنواره دانش‌آموزی نوجوان سالم که در باغ‌موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهارداشت: 600 دانش‌آموز در 5 رشته در طول برگزاری این جشنواره همکاری داشته‌اند و شاهد حضور 85 برگزیده در رشته‌های عکاسی، روزنامه دیواری و فیلم‌های کوتاه هستیم.

وی افزود: باید این جشنواره را یک فرصت تربیتی تلقی کنیم و بخشی از مجموعه فعالیت‌هایی است که آموزش و پرورش به مدارس محول می‌کند و در کنار ساحت‌های 6 گانه تربیتی عملیاتی می‌شود.

چهاربند ادامه داد: هر یک از این فرصت‌های تربیتی یک عرصه و فرصت برای در موقعیت قرار دادن دانش‌آموز است تا تجربه‌ای کسب کند و بخشی از هویت خود را کامل کند که اصطلاحاً ساختن شخصیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه ضرورت شکل‌گیری شخصیت نوجوان و هویت آن بر کسی پوشیده نیست، خاطرنشان کرد: هویت اسلامی ـ ایرانی برای تمام شهروندان پایه و اساس تمام دستاوردهای اقتصادی و فرهنگی است که به آن نیاز داریم.

وی افزود: نسل چهارم باید بتواند در آینده با اقتدار بیشتر در محیطی که سرشار از فرصت‌ها و تهدیدهاست، جایگاه ایران را در بین ملل مختلف ارتقاء دهد.

چهاربند با بیان اینکه تربیت مهمترین وظیفه حاکمیت است، تصریح کرد: اگر این وظیفه خوب محقق شود و ساز و کار لازم برای اهداف این مأموریت متناسب با معیارهای سند تحول باشد، تردید نکنید آینده این کشور بیمه است.

وی افزود: اگر در طول یک دهه گذشته با سربلندی در دنیا از نرخ رشد خوبی برخوردار بودیم و مایه سربلندی ایران اسلامی و یأس نظام سلطه شد، به دلیل موفقیت جوانانی بود که پس از گذر از تعلیم و تربیت عمومی با ساختن هویت و شخصیت خود به خوبی درخشیدند.

وی ادامه داد: باید توفیق جوانان و نوجوانان در حوزه‌های مختلف برای تمام مأموریت‌های نظام اسلامی ادامه داشته باشد و باید پیوستگی نسل سوم و چهارم تداوم داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پایان گفت: دانش‌آموزی می‌تواند پیشرفت کند که سازنده باشد و قله‌های علمی، فرهنگی و مهارتی را پشت سر بگذارد که با شیوه زندگی سالم آشنا شود و یکی از این مأموریت‌های دستگاه تعلیم و تربیت، انتقال زندگی سالم است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها