امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109894
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، نات گاتفردسن، رئیس هیأت مدیره شفافیت بین‌الملل دانمارک در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، نات گاتفردسن، رئیس هیأت مدیره شفافیت بین‌الملل دانمارک در دیدار با رییس سازمان بازرسی کل کشور بیان داشت: دلایل متعددی موجب گردیده است تا فرهنگ مستحکم و شفاف پاسخگویی، پیشگیری و مبارزه با فساد و مقابله با سوء جریانات اداری در کشور دانمارک ایجاد گردد.

وی اظهار داشت: اعتماد متقابل در میان سطوح مختلف افراد جامعه، برابری همه افراد در برابر قانون، دموکراسی، سطح بالای درآمد و دستمزد بسیار مناسب افراد شاغل در مناصب عمومی و دولتی، پذیرش معقول و نسبتاً کارآمد قوانین ضدفساد در جامعه، ایجاد جریان آزاد اطلاعات و آزادی مطبوعات در حیطه قوانین، شفافیت بالای فعالیت‌های مالی احزاب و اقدامات و قوانین ویژه و سخت گیرانه برای تعقیب کیفری افراد متخلف از جمله عواملی است که در کشور دانمارک موجب گردیده تا فساد اداری و مالی به کمترین میزان وجود داشته باشد.

در جریان مأموریت رئیس سازمان بازرسی کل کشور به دانمارک طرفین در خصوص ارتقاء ظرفیت‌های تعامل و همکاری در زمینه پیش‌گیری و مبارزه با فساد، شفافیت و پاسخگویی به توافق رسیدند.

شایان ذکر است بر اساس آخرین رتبه‌بندی اعلام شده، این کشور در میان کشورهای جهان دارای مقام نخست از نظر شاخص ادراک فساد(CPI) معرفی شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها