امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109895
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سید حمید حسینی مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش در کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی که در راهور ناجا برگزار شد، ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سید حمید حسینی مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش در کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی که در راهور ناجا برگزار شد، به شکل‌گیری ستاد پروژه‌ای مهر اشاره کرد و گفت: بحث بازگشایی مدارس که تحت عنوان پروژه مهر رقم می‌خورد یک طرح ملی است.

مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در روز دوشنبه 31 شهریور ماه که روز شکوفه‌ها است روز بسیار حساسی را در پی داریم چرا که یک میلیون و 300 نفر کلاس اولی عازم مدرسه می‌شوند و روز سه‌شنبه نیز که روز بازگشایی مدارس است 13 میلیون دانش‌آموز وارد مدارس می‌شوند که اگر این جمعیت را با مجموعه کارکنان آموزش و پرورش و خانواده‌های دانش‌آموزان در نظر بگیریم می‌توان گفت که در اول مهر 50 درصد از جمعیت کشور درگیر مدارس خواهند شد.

حسینی تصریح کرد:‌در 31 استان با 32 اداره کل فعالیت‌ها به پیش می‌رود و در روز شنبه 5 مهر جشن مهر دانش را داریم؛ در دوشنبه 14 مهر مسابقه دوچرخه‌سواری همیاران پلیس و 15 مهر همایش همیاران پلیس و فرهنگ‌یاران ترافیک.

مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این مطالب از رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خواهش کرد که طرح ایمنی معابر پیاده از موتورسواران را اعمال کند تا دانش‌آموزان و اولیا در این مورد دغدغه نداشته باشند.

وی از شهرداری درخواست کرد که یک هفته فعالیت کاری و کندن معابر را تعطیل کنند چرا که هم‌اکنون اکثر معابر تهران درگیر این موضوع هستند.

حسینی با بیان این مطلب که تهران خیابان‌هایش به پارکینگ تبدیل شده، از پلیس راهور خواهش کرد که در روز شکوفه‌ها و اول مهر ترافیک اطراف مدارس کنترل شود تا اگر اولیا خواستند پارک کرده و کودک خود را به مدرسه برسانند دچار سردرگمی و در ادامه ترافیک سنگین نشوند.

مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تعداد زیادی از دانش‌آموزان در روستاها هستند و در مدارس شبانه‌روزی تحصیل می‌کنند؛ پس باید راه‌های روستایی مورد توجه قرار بگیرد تا دانش آموزان بتوانند به موقع در مدرسه حضور یابند.

حسینی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در مورد سرویس مدارس پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد و چه در بحث بیمه و چه در بحث برچسب موارد مورد لزوم را رعایت خواهد کرد و انشاءالله سال تحصیلی خوبی را پیش‌رو خواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها