امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10990
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۷
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علی نیکزاد ظهر امروز در مراسم افتتاح دو پروژه بزرگ عمرانی و سد مخزنی کبودبال و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، علی نیکزاد ظهر امروز در مراسم افتتاح دو پروژه بزرگ عمرانی و سد مخزنی کبودبال و راه‌آهن بین‌المللی گرگان ـ اینچه‌برون در گلستان اظهار داشت: دو اتفاق مهم در حوزه مسکن و شهرسازی در دولت‌های نهم و دهم اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه مسکن مهر گفتمان حضرت امام و قانون اساسی است، خاطرنشان کرد: مسکن مهر احیای سنت قرض‌الحسنه است و 8 سال قبل برای گرفتن وام قرض‌الحسنه 3 میلیون تومانی مشکلات عدیده‌ای بود اما گفتمان سنت قرض‌الحسنه در این دولت احیا شد.

وزیر مسکن و شهرسازی در ادامه تعمیر تسهیلات زیربنایی، تحکیم نهاد خانواده، تسریع در ازدواج از بابت مسکن، حضور خدمات فنی و مهندسی، حضور محرک اقتصاد، کاهش تورم و رشد اشتغال را از مهمترین خدمات این دولت عنوان کرد.

وی پرداخت وام 20 ساله و زمین رایگان را از مزیت‌های پروژه مسکن مهر عنوان کرد و گفت: خدمت بی‌منت در بخش مسکن بالاترین خدمت دولت به مردم بود.

وزیر مسکن و شهرسازی افزود: همه ما باید توانایی نظام اسلامی را نشان دهیم و کار این دولت در مسکن مهر کار انقلابی بود.

نیکزاد اظهار داشت: تاکنون 88 هزار واحد مسکن مهر در گلستان به اتمام رسیده است و 33 هزار واحد در روستا و بافت فرسوده به اتمام خواهد رسید.

وی بیان کرد: امروز به طور متمرکز 14 هزار و 130 هزار واحد مسکن مهر به مرکزیت سرخندکلا با اعتباری بالغ بر 640 میلیارد تومان افتتاح شده ‌است.

وزیر مسکن و شهرسازی اظهار داشت: در حمل و نقل تا کنون در این دولت 57 هزار 600 کیلومتر راه‌آهن، بزرگراه، راه اصلی و راه فرعی ساخته شده است و 41 هزار و 500 کیلومتر راه در حال ساخت است.

وی اظهار داشت 2500 کیلومتر آزادراه 8500 کیلومتر بزرگراه 12 هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی 8500 کیلومتر راه‌آهن و 10 هزار کیلومتر راه روستایی در حال آسفالت است.

نیکزاد با بیان اینکه پروژه راه‌آهن گرگان ـ اینچه‌برون یک پروژه زیستی است گفت: 700 کیلومتر از این راه‌آهن در قزاقستان 120 کیلومتر در ترکمنستان و بالغ بر 110 کیلومتر در استان گلستان قرار داشت که اعتبار آن معادل 132 میلیارد تومان است.
وی در پایان با بیان اینکه ما امروز شاهد وصل شدن راه‌آهن گرگان به مرز اینچه‌برون بودیم گفت: 130 میلیارد تومان اعتبار در بخش راه‌آهن گرگان ـ اینچه‌برون 640 میلیارد تومان اعتبار برای افتتاح 14 هزار و 130 واحد مسکن مهر هزینه شد که جمعا مبلغ 800 میلیارد تومان برای افتتاح این دو پروژه هزینه صورت گرفت.

انتهای پیام/83001/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار