امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109901
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ در جلسه علنی امروز شورا معصومه آباد با اشاره به اینکه یکی دیگر از شهروندان مورد تهاجم مددکاران شهرداری قرار گرفته است، ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ در جلسه علنی امروز شورا معصومه آباد با اشاره به اینکه یکی دیگر از شهروندان مورد تهاجم مددکاران شهرداری قرار گرفته است، گفت: یک کارمند بازنشسته نیروی انتظامی هنگام خروج از ایستگاه متروی خیام واقع در منطقه 12 شهرداری تهران متوجه درگیری لفظی و فیزیکی عده ای از پرسنل و مددکاران شهرداری تهران با پیرمرد متکدی شده و جهت دفاع از فرد مذکور، نسبت به رفتار پرسنل معترض شده که با ضرب و شتم شدید آنها مواجه می شود. در این ضرب و شتم به جز آسیب دیدگی ساعد دست چپ، وی دچار شکستگی ناحیه گردن نیز شده است.

وی ادامه داد: وقتی این کارمند بازنشسته به دفتر کمیته ایمنی شورا آمد، متوجه شدم که وی سوابق درخشانی در نیروی انتظامی دارد. از سوابق درخشان نامبرده در طول دوره خدمت برای نیروی انتظامی می توان به فرماندهی نیروی انتظامی وزارت تعاون، وزارت راه، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان توانیر، جانشین فرماندهی یگان انتظامی قوه قضائیه و ریاست کلانتری 135 آزادی تهران اشاره کرد. همچنین وی در سال 1382 مفتخر به دریافت تقدیر و تشویق دستور خدمتی تهران بزرگ و کسب عنوان کلانتر نمونه شده است.

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تصریح کرد: معاون خدمات شهری شهرداری باید نسبت به پیشگیری از چنین حوادثی اقدامات لازم را انجام دهد. حتی می توان در این رابطه کمیته ای تشکیل داد تا روی پیمانکاران نظارت درست و دقیقی انجام شود.

آباد در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: چند نکته در این زمینه باید بررسی شود. نکته نخست اینکه در این سال ها هر زمان طرح استقبال از مهر مطرح شده است، به بحث ایمنی پرداخت نشده است. نکته دیگری که باید به آن بپردازیم، این است که بر اثر سوانح رانندگی هر 9 روز یک کودک قربانی و هر روز 3 تا 4 کودک در شهر تهران مجروح می شوند. در 30 تا 50 درصد تصادفات که منجر به کشته و مصدوم شدن افراد می شود، کودکان سهیم هستند. 

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از این حوادث، باید خیابان های اطراف مدارس را هوشمند کنیم. از 26 میلیارد تومان بودجه ای که در شش ماه نخست به این بحث اختصاص داده شده است و در شش ماه بعد بیشتر هم می شود، بخشی از آن را به بحث ایمنی باید اختصاص بدهیم.

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر ادامه داد: نکته دوم این است که باید فضاهای سبز و پارک ها را برای ساعات ورزش کودکان در اختیار آموزش و پرورش قرار بدهیم تا کودکان به درستی و در حد استاندارد بتوانند فعالیت کنند تا عدم فعالیت تاثیرات منفی روی قد، وزن و به طور کلی سلامتی شان نداشته باشد.

انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار