امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109902
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
داود مقیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج یکی از اهداف مهم اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت را توزیع عادلانه منابع بهداشتی بین همه ...

داود مقیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج یکی از اهداف مهم اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت را توزیع عادلانه منابع بهداشتی بین همه مردم و دسترسی به خدمات سلامت عنوان کرد.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات در بخش بهداشت توزیع عادلانه امکانات در تمام مناطق است لذا با توجه به اهمیت موضوع این طرح در دستور و اجرای ویژه قرار گرفته است تا مردم در تمامی مناطق از خدمات یکسان بهداشتی و درمانی برخوردار شوند.

این مسئول با تأکید بر این که یکی دیگر از اولویت‌های نظام ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای مناطق محروم و روستایی است، ادامه داد: توجه به مناطق کم برخوردار و ارائه خدمات به آنان از مهمترین برنامه‌ها در اجرای این طرح است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر این که اجرای این طرح می‌تواند تحولات اساسی را در حوزه بهداشت و درمان ایجاد کند، خاطرنشان کرد: سه راهبرد کلان تحول حوزه بهداشت کشور در سطوح ملی، استانی و شهرستانی و همچنین بهبود شاخص‌های سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی از دیگر اهداف اجرای فاز دوم طرح تحول نظام سلامت است.

مقیمی با اشاره به اینکه 10 بسته خدمتی در دومین فاز از طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت اجرا خواهد شد، تصریح کرد: 10 بسته خدمتی به تدریج در حوزه بهداشت اجرا می‌شود و خدمات خودمراقبتی با هدایت کارشناسان این امر و مشارکت مردم در اولین بسته ارائه می‌شود.

وی غربالگری هدفمند و شناسایی زودرس عوامل خطر و بیماری‌ها توسط مراقبین سلامت و ارزیابی کامل، تشخیص و شروع درمان بیماری‌های مزمن، طراحی برنامه مراقبت مستمر از بیماران، مدیریت ارجاع بیماران، درمان بیماری‌های شایع و فصلی، خدماتی است که به تدریج در بسته‌های خدمتی تعریف شده، ارائه می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز بر توجه به مشکلات حاشیه‌نشینی در استان البرز تأکید کرد و افزود: بررسی مشکلات سلامت حاشیه‌نشینان و تدوین الگوی ارائه خدمات برای این گروه از جامعه در دستور کار قرار گرفته است و بلوک‌بندی حاشیه‌نشینان استان جهت ارائه خدمات بهداشتی نیز در دست اقدام قرار گرفته است.

انتهای پیام/2302/ک/ل40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها