امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109907
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش شیوه‌نامه اجرایی طرح شناسایی و هدایت استعدادهای

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش شیوه‌نامه اجرایی طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر«شهاب» را برای اجرای آزمایشی در سال تحصیلی 94ـ93 ابلاغ کرد.

در این شیوه‌نامه، مسئله شناسایی، جذب و حمایت از نخبگان، تبیین مبانی و ارزش‌های بنیادین، عدالت محوری، پرورش استعدادها و دستیابی همگان به خصوص مستضعفان در حوزه علم و فناوری و تقویت خلاقیت، نوآوری و خطرپذیری در علم، از جمله مواردی است که مورد تأکید قرار گرفته است.

همچنین ظرفیت پذیرش تفاوت‌های فردی، کشف و هدایت استعدادهای فطری و پاسخگویی به نیازها، علائق و رغبت دانش‌آموزان در راستای مصالح و چارچوب نظام معیار اسلامی از ظرفیت‌های این شیوه‌نامه و منطبق بر فصل سوم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصریح شده است.

در این شیوه نامه آمده است: طرح شهاب زیر نظر «شورای راهبری طرح در بنیاد ملی نخبگان» به ریاست معاون پژوهش و برنامه‌ریزی بنیاد ملی نخبگان و «ستاد مرکزی اجرایی طرح شهاب در وزارت آموزش و پرورش» به ریاست رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان توسط ستادها و کارگروه‌های استانی، شهرستانی و آموزشگاهی اجرایی شود.

بر اساس این شیوه نامه، معاون پژوهش و برنامه‌ریزی بنیاد ملی نخبگان «رئیس شورا»، رئیس ستاد مرکزی اجرایی طرح شهاب در وزارت  آموزش و پرورش و مدیرکل دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی آغازگران بنیاد ملی نخبگان «دبیر شورا» و سه نفر از صاحب نظران تعلیم و تربیت و امور نخبگان اعضای شورای راهبری طرح شهاب در بنیاد ملی نخبگان را تشکیل می‌دهد.

این شیوه‌نامه به منظور اجرایی کردن سیاست‌های فوق و در اجرای طرح شهاب «ابلاغیه مورخ بیست و پنجم بهمن ماه سال 1386 رئیس جمهور موقت و اصلاحات آن در تاریخ هفتم تیرماه 1391» و در چارچوب  سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی مرحله آزمایشی این طرح مصوب «هفدهم اردیبهشت ماه 1391 شورای راهبری» اجرا خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها