امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109908
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهندسان چک قصد دارند خودروی موسوم به «البی» را که برای افراد معلول با صندلی‌های چرخ‌دار

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهندسان چک قصد دارند خودروی موسوم به «البی» را که برای افراد معلول با صندلی‌های چرخ‌دار طراحی شده است، به طور انبوه تولید کنند.

همه ما می‌دانیم برای بسیاری از معلولینی که از صندلی چرخ‌دار استفاده می‌کنند، بردن صندلی چرخ‌دارشان داخل خودرو بدون کمک دیگران مشکل بزرگی است.

با طراحی این خودرو به آنها اجازه داده می‌شود که با صندلی چرخ‌دار داخل خودرو شده و بدون کمک دیگران از آن خارج شوند.

بر اساس گزارش منتشر شده در شبکه یورونیوز، یک کنترل از راه دور در جلوی در به آسانی امکان باز شدن درِ خودرو را می‌دهد و صندلی چرخ‌دار با استفاده از یک سطح شیب‌دار داخل خودرو می‌شود؛ بعد از آن صندلی چرخ‌دار در داخل خودرو مهار شده و درها بسته می‌شوند.

«لادیسلاو برزدیل» مدیر پروژه خودرو البی گفت: طراحی و توسعه نهایی ویژگی‌های مختلف و عناصر ایمنی خودرو سه سال طول کشید؛ در سال آخر ما مشغول تنظیم بخش‌های مختلف خودرو بودیم به طوری که این خودرو، برآورده کننده همه نیازهای رانندگی با صندلی چرخ‌دار باشد.

خودروی البی 248 سانتی‌متر طول و 133 سانتی‌متر عرض دارد که این امکان را فراهم می‌کند خودرو در فضاهای تنگ و باریک از جلو پارک شده و راننده به طور مستقیم به پیاده رو دسترسی داشته باشد.

وزن این خودرو 400 کیلوگرم است و می‌تواند چمدان کوچکی در آن جای داد؛ سرعت البی می‌تواند تا 80 کیلومتر در ساعت برسد.

«فرانتیسک تروندا»، راننده یکی از این خودروها گفت: من از این خودرو راضی هستم بخاطر اینکه چیزی شبیه به نوعی استقلال و آزادی تازه‌ای به من می‌دهد؛ هشت سال پیش من باید از همسر یا پسرم می‌خواستم که مرا به این طرف و آن طرف ببرند. اما حالا خودم می‌توانم از خودرو استفاده کنم و به همین خاطر راضی هستم.

خودروی «آلبی» تنها برای افراد معلولی قابل استفاده است که می‌توانند کاملاً از هر دو دست خود استفاده کنند.

تست‌های رانندگی این خودرو به اتمام رسیده و اجازه تردد در جاده‌ها را چهار سال پیش به دست آورده است؛ این خودرو اکنون با قیمت 15 هزار یورو در بازار در دسترس است.


انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار