امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109909
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، صفت شمیرانی امروز در سمینار نقش جامعه مدنی در مقابله با قاچاق اموال فرهنگی تاریخی که در کاخ موزه نیاوران برگزار شد، گفت: ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، صفت شمیرانی امروز در سمینار نقش جامعه مدنی در مقابله با قاچاق اموال فرهنگی تاریخی که در کاخ موزه نیاوران برگزار شد، گفت: امروزه باندهای تبهکاری و گروه‌های سازمان یافته جنایی به چالشی اساسی برای تمام جوامع بشری تبدیل شده است و تهدیدی جدی علیه امنیت ملی دولت‌ها و مانعی اساسی در راه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جوامع بشری محسوب می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر جرم و جنایت با سرعتی هشدار دهنده در سطح جهانی در حال گسترش است به گونه‌ای که تهدید ناشی از جنایت فراملی به عنوان پدیده تازه، بی سابقه است.

مدیر برنامه دفتر مقابله با جرم سازمان ملل در ایران گفت: بر اساس گزارش سازمان ملل در سال 1999 میزان درآمد حاصل از قاچاق اشیای فرهنگی تاریخی 7،8 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

بزرگیان، دبیر فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری نیز در این سمینار از مسئولان سازمان میراث فرهنگی و تشکل‌های مردم نهاد مرتبط با آثار تاریخی درخواست کرد تا به منظور قانونگذاری بهتر، مسائل و مشکلات مرتبط با قاچاق اموال و اشیای تاریخی را با این فراکسیون در مجلس در میان بگذارند.

وی افزود: در مجلس تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا موانع و مشکلات پیش رو برای حفاظت از آثار و اشیای تاریخی را برطرف کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها