امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109915
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، احمد تویسرکانی در جمع سران دفاتر اسناد رسمی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، احمد تویسرکانی در جمع سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق اصفهان با تأکید بر استفاده بهینه از منابع و شناسایی ظرفیت‌های موجود، اظهار داشت: شیوه‌ها و فرآیندهای ثبتی نیاز به تحول و بازنگری داشت که ثبت الکترونیک اسناد یکی از مهم ترین اقدامات سازمان در این خصوص بوده است.

وی با تأکید بر اینکه اجرای طرح عظیم اسقرار این سامانه در سراسر کشور نیاز به حرکتی جهادی داشت، گفت: این مباحث در کار گروه مشترک زیادی در حوزه‌های فناوری اطلاعات، امور اسناد و املاک، بازرسی و دفتر حقوقی سازمان و کانون سردفتران اسناد رسمی متشکل از رئیس و تعدادی از سردفتران مجرب و مورد اعتماد کانون به نحو مستمر مطرح و از جوانب مختلف بررسی شد و هم اکنون این سیستم در حال اجراست.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه تهیه برنامه راهبردی، تدوین تعاریف و مفاهیم، تحلیل و مدل سازی وضعیت موجود از جمله اقدامات قبل از اجرای طرح بوده است، اظهار داشت: در این سامانه ارتباط برخط با ثبت احوال جهت احراز هویت اشخاص حقیقی، ارتباط با پایگاه شناسه ملی اشخاص حقیقی به منظور کنترل صحت اطلاعات شرکت و مؤسسات غیرتجاری، شناسایی افراد ممنوع‌المعامله، محجورین و اسناد فاقد اعتبار شده وجود دارد که اینها اهمیت بیشماری در ایجاد نظم حقوقی جامعه دارد و هم اینک هزینه‌هایی که بر دوش سردفتران بود از بین رفته است.

معاون قوه قضائیه گفت: انجام امور در دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق به صورت الکترونیکی و در قالب سامانه‌های تخصصی این سازمان، علاوه بر افزایش سرعت و دقت، بسیاری از هزینه‌ها را نیز کاهش می‌دهد.

وی تصریح کرد: طرح اصلاح قوانین و مقررات در حوزه سردفتری در حال پیگیری است که با این اقدام بسیاری از دغدغه‌ها و مشکلات سردفتران مرتفع خواهد شد.

تویسرکانی در پایان، خاطرنشان کرد: کارکنان و سردفترداران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق باید با توجه به قوانین و مقررات و استفاده صحیح از منابع و امکانات بتوانند وظیفه خود را دقیق‌تر و سریع‌تر انجام دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها