امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109917
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید رضا مقدم فر معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیامی خطاب به دست اندرکاران برگزاری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید رضا مقدم فر معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیامی خطاب به دست اندرکاران برگزاری دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی صادر کرده است که به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم

فَإِنَّا مُسْتَقْبِلُونَ أَمْراً لَهُ وُجُوهٌ وَ أَلْوَانٌ لَا تَقُومُ لَهُ الْقُلُوبُ (قرآن کریم)

مسئول محترم دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی و تمامی دست اندرکاران و عزیزان برگزار کننده نمایشگاه

درعصر کنونی که عصر به هم ریختگی مرز واقعیت و مجاز نام می نهند افق پیش روی انسان بسیار غبار آلود شده و امکان تشخیص حق از باطل، دروغ از راست و سره از ناسره، بسی دشوار شده است. امروزه قدرت های مستکبر جهان شیوه های منسوخ دوران استعمار کهن را کنار گذاشته و با تکیه بر فناوری های شگرف رسانه ای انسان سر گشته امروز را تحت محاصره انواع حیله ها و ترفندهای رنگ رنگ که قلب و ذهن او را نشانه رفته و هزار سراب پر وسوسه را در مقابلش قرار می دهند گرفتار کرده است.

راهبرد استعمار فرانو در عصر حاضر شبیخون زدن به قلمرو ارزش ها، باور ها ، آرمان ها، فرهنگ و ذهنیات مردم جوامع هدف است.

بر این اساس باید گفت نبرد سرنوشت ساز امروز نبرد بر سر تسخیر قلب ها و ذهن هاست.

انقلاب اسلامی به عنوان پدیده بی نظیر قرن بیستم به دلیل تکیه بر اسلام ناب محمدی(ص)، که در ذات خود استکبار ستیز و بر هم زننده ی شاکله و بنیاد لیبرال و دموکراسی در عصر حاضر است، به دلیل ماهیت مردمی خود، بیش از هر پدیده ای دیگری در معرض تهاجم فرهنگی نظام سلطه قرار دارد. دشمن در این نبرد با بهره گیری از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مختلف، خصوصا در عرصه رسانه، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را مورد هدف قرار داده است.

در چنین شرایطی توقف بر دشمن مستلزم شناخت و به کار گیری شیوه ها و ابزار متناسب با این نبرد، عملکرد هماهنگ و معطوف به راهبردهای امام خامنه ای (مدظله العالی) همچون مواجه فعال و خردمندانه در عرصه فضای مجازی است.

خوشبختانه جوانان ایرانی مسلمان و انقلابی به عنوان افسران جنگ نرم  به یمن هوش و استعداد سرشار  خداداد با درک عمیق اهمییت این عرصه و اقتضائات آن به مقابله ای جانانه با تهاجم نرم دشمن در فضای مجازی شتافته و ضمن بهره گیری از همان ابزار ها و فناوری های پیشرفته، سبقه ای  قدسی و معنونی بدان بخشیدند تا ترفند دشمن را زیرکانه علیه خود او استفاده کنیم.

طی سالیان اخیر شاهد حضور پر شور نیروهای جوان و انقلابی با انگیزه هایی مقدس و اراده هایی پولادین به عرصه نرم رسانه ای و مجازی هستیم که حاصل این حضور مبارک رویش های فراوان و امید بخش در حوزه های گوناگون، مانند فیلم، مستند، پویا نمایی، بازی های رایانه ای، نماهنگ و اینترنت بوده است.

آنچه که بیش از هرچیز موجب خرسندی و امید واری می گردد این است که افسران نرم کشور به خوبی توانسته فناوری های ظهور یافته در مغرب زمین را برای انتقال پیام ها و انعکاس دیدگاه های انقلاب اسلامی به خدمت بگیرند و از این حیث  نوعی بدیع از محصولات رسانه ای را عرضه کنند.

نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، آیینه ای بود که رویش ها و دستاوردهای فرزندان توانمند انقلاب در عرصه فناوری های نوین رسانه ای با رویکرد دینی و انقلابی را به نمایش گذاشت و نوید بخش توفیقات شگرف جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سایه تقویت همدلی و هماهنگی فعالان این عرصه در آینده نزدیک بود . البته برگزاری این نمایشگاه به معنای پایان کارنیست.بلکه از شروعی پویا و پر نشاط برای فتح قله های بلند پیشرو خبر می دهد، بی شک تا رسیدن به نقطه نهایی راهی بس دراز و صعب العبور را پیمود.

بحمدالله دوره دوم نمایشگاه، با بهره گیری از تجربیات دوره اول با نقاط قوت بیشتری همچون استقبال گسترده تر از نمایشگاه نسبت به دوره اول و افزایش فضای همدلی در بین فعالان این عرصه، در جبهه انقلاب اسلامی برگزار شد. در این حال تلاش مجاهدانه در عرصه جنگ نرم می طلبد،تا دایره احتمالات این رویداد با بهره گیری از نظرات دلسوزان این عرصه ساخت در برنامه ریزی برای حرکت های آتی مدنظر قرار گیرد.

در پایان ضمن تجلیل و تقدیر از تلاش مخصلانه و مومنانه ی شما افسران جنگ نرم که در سالی که مزین به نام فرهنگ است، جلوه هایی  از مدیریت جهادی را به نمایش گذاشتید از همه دستندرکاران و نقش آفرینان برپایی این نمایشگاه تشکر نموده در دهه کرامت که روشن به خورشید پر فروغ رضوی است از درگاه خداوند متعال توفیقات روز افزون همه شما را خواستارم.

مراسم قدردانی از زحمات دست اندرکاران برگزاری دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی عصر روز چهارشنبه دوازدهم شهریور ماه سال جاری در سالن همایش های سازمان فضای مجازی سراج با حضور مهندس انتظاری دبیر شورای عالی مجازی کشور ، لاله افتخاری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ، حسین یکتا فرمانده قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، دکتر جعفر درونه نماینده معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، دکتر پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از دست اندرکاران برگزاری دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار