امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109924
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «اللولوه»، فعالان بحرینی مقیم لندن به همراه تعدادی از شهروندان انگلیسی به سکوت انگلیس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «اللولوه»، فعالان بحرینی مقیم لندن به همراه تعدادی از شهروندان انگلیسی به سکوت انگلیس درباره اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه تظاهرات کردند.

این تظاهرات روز گذشته مقابل وزارت خارجه انگلیس در پایتخت این کشور برگزار شد و معترضان با سر دادن شعارهایی ضد رژیم آل خلیفه خشونت‌های رژیم منامه علیه مخالفان بحرینی و سکوت بین‌المللی از جمله دولت انگلیس را محکوم کردند.

تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن شعار «زندانیان سیاسی بحرین آزاد شوند» درج شده بود.

معترضان بحرینی مقیم انگلیس همچنین خواستار آزادی فوری فعالان حقوقی از جمله «مریم الخواجه» و پدرش «عبدالهادی الخواجه» که از 25 آگوست گذشته دست به اعتصاب غذا زده است را شدند.

با وجود محکومیت سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری، بازداشت مریم الخواجه فعال حقوق بشری بحرین 10 روز تمدید شد.

مادر مریم الخواجه گفته که نظامیان بحرینی، عصر در تاریخ 30 آگوست گذشته دخترش را در به محض ورود به کشور در فرودگاه منامه دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: اتهامات وارده به دخترش، توهین به پادشاه بحرین و حمله به پلیس فرودگاه است.

«عبدالهادی الخواجه» پدر مریم به اتهام توطئه علیه کشور و تحریک مردم برای برپایی تظاهرات ضد دولتی از سال 2011 در بازداشت بسر می‌برد و اکنون نیز در اعتصاب غذا به سر می برد.

نشریه انگلیسی گاردین اخیرا طی مقاله‌ای به موضوع بازداشت مریم الخواجه پرداخته و آن را نشان دهنده وضعیت ناگوار حقوق بشر در بحرین دانسته است.

نشریه انگلیسی گاردین در مقاله‌ای تحت عنوان «دستگیری مریم الخواجه، بحرین را در بدترین چهره نشان می‌دهد» به موضوع دستگیری این فعال سیاسی پرداخته و می‌نویسد: آمریکا و انگلیس باید در مقابل نقض حقوق بشر در کشورهای دوست بایستد، همچنین در ادامه این مقاله توضیح داده شده است که مریم الخواجه فعال سیاسی بحرینی در 30 آگوست و هنگام ورود به منامه پایتخت این کشور بازداشت شده است.

مریم الخواجه، فعال حقوق بشری بحرین اخیرا به توهین به یک نیروی امنیتی در فرودگاه این کشور دستگیر شده است. وی همچنین به برپایی یک راهپیمایی با عنوان "تحت پیگرد برای عدالت در بحرین" و فاش کردن نام برخی از مقامات این کشور و همچنین توهین به پادشاه، متهم است.
انتهای پیام/
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها