امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109925
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، رئیس جمهور کشورمان این مطلب را در پایان سفر یک روزه خود به آستانه ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، رئیس جمهور کشورمان این مطلب را در پایان سفر یک روزه خود به آستانه قزاقستان در جمع خبرنگاران مطرح کرد.
روحانی تصریح کرد: ما قصد داریم به تدریج حجم معاملات تجاری بین 2 کشور را تا 5 برابر افزایش دهیم.

رئیس جمهور ایران با اشاره به بخش‌های همکاری در جهت توسعه روابط تجاری ایران و قزاقستان تاکید کرد: همکاری‌های 2 کشور در ابعاد مختلف از جمله در زمینه انرژی و حمل و نقل توسعه خواهد یافت.

روحانی همچنین افزود: با راه اندازی راه آهن جدید (قزاقستان، ترکمنستان، ایران) قزاقستان سالانه می‌تواند حدود 5 میلیون تن محموله‌های  صادراتی خود را از طریق این مسیر به بندرهای آبی جنوب ایران حمل کند.

رئیس جمهور ایران اطمینان داد که این مسیر شرایط مناسبی را برای ارتباط بین کشورهای خلیج فارس و آسیای مرکزی ایجاد می‌کند.

ظهر امروز نیز رئیس جمهوری قزاقستان در پایان دیدار با حسن روحانی گفت: بنابر توافق صورت گرفته، ایران در تعدادی از پروژه‌های صنعتی این کشور در آینده سرمایه گذاری می‌کند.

روحانی دقایقی ساعتی برای شرکت در نشست سران سازمان همکاری‌های شانگهای و انجام دیدارهای دوجانبه با مقامات عالیرتبه تاجیکستان، آستانه را به مقصد دوشنبه ترک کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار