امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109929
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «نبأپرس»، «صبیح المصری» رئیس شورای «بانک عرب» بزرگترین بانک خصوصی جهان عرب در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «نبأپرس»، «صبیح المصری» رئیس شورای «بانک عرب» بزرگترین بانک خصوصی جهان عرب در دادگاه خود در آمریکا اتهام حمایت مالی از اعضای حماس را رد کرد.

شکایت از این بانک مربوط به 10 سال پیش است، حدود 300 آمریکایی که ادعا کرده‌اند نزدیکان آنها در جریان انتفاضه مابین سالهای 2001 تا 2004 از اقدامت حماس ضربه خورده‌اند، در شکایت خود علیه این بانک مدعی شده بودند که حساب‌هایی برای اعضای حماس در خلال انتفاضه آن سالها باز کرده و میلیونها دلار برای آنها واریز کرده است.

المصری در مقابل دادگاه رسیدگی به این شکایت در آمریکا گفت که بانک وی از این اتهام مبراست و خدمات خود را طبق قوانین بین‌المللی ارائه داده است.

این بانک که در سال 1930 توسط عبد الحمید شومان، بازرگان فلسطینی ساکن در نیویورک تاسیس شده متهم است که به سه خانواده فلسطینی که اعضای آن در حملات حماس و جهاد اسلامی به سرزمین های اشغالی دست داشته اند، کمک کرده است.

این بانک بزرگترین بانک خصوصی جهان عرب محسوب می شود که در سال 1940 و بعد از تاسیس رژیم صهیونیستی دفتر کار خود را به امان، پایتخت اردن منتقل کرد. این بانک یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین بانک های عربی جهان محسوب می شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار