امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109937
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از ستاد خبری هفتمین دوره جشن های مردمی زیر سایه خورشید؛ شیخ سید ابراهیم زکزاکی با بیان این مطلب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از ستاد خبری هفتمین دوره جشن های مردمی زیر سایه خورشید؛ شیخ سید ابراهیم زکزاکی با بیان این مطلب افزود: مرزهایی که هم اکنون در آفریقا هست توسط استعمار ایجاد شده است و با نگاه استعماری ترسیم شده است باید مرزها از میان برچیده یا کمرنگ شود تا بتوانیم به سمت جمهوری اسلامی آفریقایی حرکت کنیم.
وی بیان کرد: پوشیدن لباس خادمی در خارج از حرم مطهر رضوی ممنوع است ولیکن این کاروان که پیام آور شادی است مجاز است با پوشیدن این لباس مقدس ما را به فضای ملکوتی حریم رضوی نزدیک تر نماید .
زکزکی رهبر شیعیان نیجریه حضور کاروان خادمان حضرت رضا(ع) را مایه تسکین درد مسلمانان نیجریه عنوان کرد و گفت: ما این حضور را به فال نیک گرفته و آن را آغاز توسعه پیروزی های خود می دانیم چرا که این حضور شادی مضاعفی را برای ما به ارمغان آورده است
میلیون ها طرفدار زکزاکی در غرب آفریقا از حامیان نظریه سید زکزاکی  در الگو برداری آفریقا از جمهوری اسلامی ایران  هستند و تصاویر امام (ره) و رهبری در همه مراسم های آنان مشهود است به گونه ای که تصور می شود آن ها خود را از جریان انقلاب اسلامی ایران می دانند.
سید زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه در پایان جشن میلاد امام رضا(ع) قرآن خطی نفیسی را که نوشته یکی از حافظان کل قرآن در این کشور بود را به حرم مطهر رضوی اهدا کرد.
یادآور می شود؛ این برای نخستین بار است که کاروان زیر سایه خورشید به کشور نیجریه اعزام شده است.
انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها