امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109943
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اد میلیبند» رهبر حزب کارگر انگلیس به اسکاتلندی‌ها «آینده‌ای با اختیارات گسترده‌تر» در صورت دادن رای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اد میلیبند» رهبر حزب کارگر انگلیس به اسکاتلندی‌ها «آینده‌ای با اختیارات گسترده‌تر» در صورت دادن رای منفی به همه‌پرسی استقلال را داد.

میلیبند گفت: «مردم اسکاتلند باید بدانند رای منفی در همه‌پرسی استقلال، به معنای آن نیست که آنها شاهد تغییر وضع موجود نخواهند بود.»

رئیس حزب کارگر با حمایت از پیشنهاد رهبر سابق این حزب و نخست‌وزیر پیشین انگلیس درباره اعطای اختیارات بیشتر به پارلمان اسکاتلند گفت: «با توجه به پیشنهادات اخیر موجود از قبیل پیشنهاد مهم «گوردون براون» اسکاتلندی‌ها فرصت خوبی برای تغییر شرایط و در اختیار گرفتن اختیارات بیشتر دارند. پیشنهاد گوردون براون از منظر پرداختن به موضوعاتی از قبیل امور مربوط به منابع مالی، تصمیم‌گیری سیاسی و اعطای اختیارات و قدرت بیشتر به پارلمان اسکاتلند بسایر حائز اهمیت است. موضوع مهم در این پیشنهاد، قرار دادن قید زمان مشخص برای عملی شدن پیشنهاد است.»

این اظهارات در حالی مطرح شده که قرار است اد میلیبند، رهبر حزب کارگر به همراه دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس روز چهارشنبه با حضور در اسکاتلند، رای‌دهندگان را به باقی ماندن در انگلیس و دادن رای منفی به همه‌پرسی استقلال ترغیب کنند.

این تلاش‌ها و اظهارات مقامات لندن آخرین تلاش‌ها برای ممانعت از جدایی اسکاتلند است؛ جدایی که با توجه به نتایج آخرین نظرسنجی‌ها احتمال آن بیشتر از قبل شده است تا جایی که روزنامه «گاردین» در گزارش دوشنبه خود اقدامات ساکنان خیابان شماره 10 داونینگ استریت را «دیرهنگام» توصیف کرد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها