امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109951
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید امروز سه‌شنبه با حضور در میان خبرنگاران،

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید امروز سه‌شنبه با حضور در میان خبرنگاران، محورهای سخنرانی فردا صبح (به وقت واشنگتن) رئیس‌جمهور این کشور را با خبرنگاران در میان گذاشت.
باراک اوباما قرار است فردا ساعت 9 صبح (ساعت 5 و سی دقیقه بامداد پنج‌شنبه به وقت تهران) با حضور بر صفحه تلویزیون، در خصوص مقابله با داعش با مردم آمریکا سخن بگوید.
سخنگوی کاخ سفید به زمان‌بندی این سخنرانی اشاره کرد و گفت که انتخاب ساعت صبحگاهی برای این نطق تلویزیونی نشان می‌دهد که موضوع مورد بحث در آن، «یک اولویت برای امنیت ملی آمریکا» است.
وی افزود: پیش از این گزارش‌های محرمانه‌ای در این خصوص برای نمایندگان مجلس و اعضای کنگره ارسال شده است.
آقای ارنست به مباحث موجود در خصوص لزوم اخذ مجوز کنگره برای حمله نظامی به عراق نیز اشاره کرد و بدون اظهارنظر صریح در این خصوص، گفت که «رئیس‌جمهور اعتقاد جدی به مشاوره با کنگره دارد.»
وی هم‌چنین گفت: «آقای اوباما از اقدام کنگره در راستای استراتژی کاخ سفید برای رویارویی با داعش استقبال خواهد کرد، این رویارویی در صورت برخورداری از حمایت قانون‌گذاران، اثربخشی بیشتری خواهد داشت.»
بر اساس قانون آمریکا، رئیس‌جمهور اگرچه فرماندهی ارتش را در اختیار دارد ولی برای حمله به دیگر کشورها باید مجوز کنگره را اخذ کند.
در ماه‌های اخیر سخنانی که منشأ اکثر آنها مقامات کاخ سفید بوده‌اند، حاکی از عدم تمایل اوباما برای سر نهادن به این بند از قانون اساسی آمریکا است.
نیروهای ارتش آمریکا در حمله به لیبی نیز بدون داشتن مجوز کنگره به مواضع وفاداران به «معمر قذافی» حمله کردند، اقدامی که بعدها اوباما آن را یک «حمله محدود» و بی‌نیاز به اخذ مجوز از کنگره خواند.
اعضای کنگره نیز اخیراً بارها نسبت به تکرار چنین اقدام خلاف قانونی در عراق هشدار داده‌اند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار