امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10996
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای عصر امروز در ادامه چهل و هفتمین نشست خبری خود با اعلام این مطلب افزود: یکی دیگر از اقداماتی که از ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای عصر امروز در ادامه چهل و هفتمین نشست خبری خود با اعلام این مطلب افزود: یکی دیگر از اقداماتی که از سوی دستگاه قضایی کشور در سال 91 به طور جدی مورد پیگیری قرار گرفت بحث برخورد با جرائم خاص بود.

وی افزود: 747 پرونده در این زمینه در طول این مدت مورد بررسی قرار گرفت که طی آن 791 نفر مجرم تحت تعقیب قرار گرفت.

سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: البته بررسی آمار نشان می‌دهد هم در بحث تعداد پرونده و هم در بحث متهمان شاهد کاهش نسبت به سال 90 بوده‌ایم.

دادستان کل کشور تصریح کرد: برای مثال در مورد موضوع شرارت‌ها و سرقت‌های مسلحانه با کاهش وقوع مواجه بوده‌ایم در حالی که متأسفانه در برخی موارد نظیر آدم‌ربایی رشد مختصری هم داشته‌ایم.

محسنی اژه‌ای افزود: هر چند در کنار پیگیری قاطعانه این ستاد شاهد اقدام به موقع پلیس نیز بودیم که این موفقیت‌ها رقم خورده است.

سخنگوی قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود به برخورد دستگاه قضایی با عوامل سرویس‌های جاسوسی بیگانه اشاره کرد و گفت:‌ در سال‌های گذشته تعدادی از دانشمندان هسته‌ای کشور توسط عوامل جاسوسی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه به شهادت رسیدند.

وی گفت: وزارت اطلاعات با جمع‌آوری اطلاعات دقیق و با همکاری دستگاه قضا موفق به شناسایی بیش از 40 نفر از این جاسوسان شد.

محسنی اژه‌ای گفت: پس از طی مراحل بازپرسی و انجام تحقیقات پرونده این افراد به دادگاه ارسال شد.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: هم‌اکنون هم دادگاه برای تعدادی از این افراد تشکیل شده که از یکی از این افراد آخرین دفاعیاتش اخذ شده است.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: به طور قطع با مشخص شدن نتیجه برگزاری دادگاه این افراد نسبت به اعلام برخی از حرکت‌های دشمنان مواردی را به شهروندان اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها