امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109962
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه نیویورک‌تایمز روز چهارشنبه با اشاره به مذاکرات نمایندگان ایران و روسیه در تهران، نوشته است که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه نیویورک‌تایمز روز چهارشنبه با اشاره به مذاکرات نمایندگان ایران و روسیه در تهران، نوشته است که این اقدام می‌تواند در راستای ضربه زدن به تحریم‌ها صورت گرفته باشد. این گزارش به نقل از کارشناسان نوشته است که سران ایران به این نتیجه رسیده‌اند که تهران در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای نیز می‌تواند در برابر تحریم‌ها بایستد.
وزرای نفت ایران و انرژی روسیه روز سه‌شنبه توافقنامه همکاری‌های دوجانبه‌ای را به امضا رساندند. همچنین گزارش‌های متعددی از احتمال انعقاد قراردادهای پایاپای میان دو کشور منتشر شده که در صورت تحقق می‌تواند تحریم‌های وضع‌شده علیه دو کشور را به چالش بکشد.
نیویورک‌تایمز با بیان اینکه ایران با مذاکره با روسیه «سیگنال تازه‌ای ارسال کرد مبنی بر اینکه به دنبال بی‌اثر کردن تحریم‌های غرب» است، مدعی شده است که این گفت‌وگوها بر تردیدها نسبت به پیشرفت دور تازه مذاکرات هسته‌ای با گروه موسوم به 1+5 که هفته آینده پیش از آغاز مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار می‌شود، افزوده است.
به نوشته نیویورک‌تایمز، همکاری‌های اقتصادی تهران با روسیه می‌تواند موجب کاهش اثرگذاری تحریم‌ها شود. در همین راستا، روز سه‌شنبه آفریقای جنوبی نیز که زمانی از مشتریان نفت ایران بود، اعلام کرد پس از مذاکرات با تهران، امیدوار شده است که بتواند ظرف سه ماه آینده واردات نفت از ایران را از سر گیرد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها