امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109965
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ «ولی یاراحمدی» رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ «ولی یاراحمدی» رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری سی‌و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در مقطع شکوفه‌ها، اظهار داشت: مرحله کشوری این دوره از مسابقات در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل ویژه نوجوانان زیر 16 سال از شنبه 22 شهریور ماه با برگزاری افتتاحیه بخش برادران آغاز می‌شود.

مسابقات قرآن شکوفه‌ها 25 شهریورماه آغاز می‌شود

وی ادامه داد: مسابقات قرآن شکوفه‌ها در بخش برادران در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه به مدت سه روز برگزار می‌شود و در این مدت راه‌یافتگان به مرحله کشوری به رقابت خواهند پرداخت.

یاراحمدی با بیان اینکه روز سه‌شنبه 25 شهریور ماه مسابقات قرآن در بخش برادران با اهدای جوایز به برگزیده‌های هر رشته به کار خود پایان می‌دهد تصریح کرد: در بخش برادران شاهد حضور 129 نفر از برگزیدگان مراحل قبلی از 31 استان کشور هستیم که در بخش حفظ کل 20 نفر، حفظ 20 جزء 23 نفر، قرائت 33 نفر، ترتیل 31 نفر و اذان 22 نفر به مرحله کشوری راه یافته‌اند.

هیئت داوران مسابقات شکوفه‌ها در بخش برادران

وی با اشاره به هیات داوران و اساتید مسابقات قرآن شکوفه‌ها در بخش برادران اظهار داشت: آقایان «حمید رضا احمدی وفا»، «محمدپور»،«رحیم خاکی»، «عنایتی مقدم»،‌«حسین اخوان اقدم»‌، «علی‌اکبر توپچی»، «جواد پناهی»، «اصل محمدی»، «رضا دیانت» و «حسنی» با سرپرستی «حبیب مهکام» در بخش‌های مختلف به داوری مسابقات قرآن شکوفه‌ها خواهند پرداخت. 

یار‌احمدی با بیان اینکه در این دوره برای اعتماد به نفس بیشتر متسابقان استاد راهنما نیز حضور دارد، گفت: در بخش برادران آقایان «امین پویا» و «حمید شاکرنژاد» به عنوان اساتید راهنما به مسابقات قرآن شکوفه‌ها دعوت شده‌اند.

آغاز رقابت خواهران همزمان با معرفی برترین‌ها در بخش برادران

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به مراسم افتتاحیه بخش خواهران نیز تصریح کرد: مراسم افتتاحیه مسابقات شکوفه‌ها در بخش خواهران همزمان با مراسم اختتامیه  این مسابقات در بخش برادران برگزار می‌شود. از روز سه‌شنبه 25 شهریور ماه رقابت متسابقان در بخش خواهران آغاز خواهد شد و این رقابت‌ها تا پنجشنبه 27 شهریور ماه ادامه دارد.

یاراحمدی با بیان اینکه مراسم اختتامیه مسابقات قرآن شکوفه‌ها در بخش خواهران روز جمعه 28 شهریور ماه با معرفی برترین‌ها در هر رشته برگزار می‌شود، افزود: در بخش خواهران 112 شرکت‌کننده حضور دارند که در رشته حفظ کل 20 نفر، حفظ 20 جزء 25 نفر، قرائت 32 نفر و ترتیل 35 نفر در مدت 3 روز به رقابت خواهند پرداخت.

هیئت داوران مسابقات شکوفه‌ها در بخش خواهران

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره هیات داوران بخش خواهران بیان داشت: اساتیدی همچون «نافذکلام»، «مجرد»، «اعظم الوندی»، «گنبدی»، «خان‌بابا»، «معصومه آگاهی»، «دیانی»، «کاتب»، «شبانی» و «ملکی» از داوران بخش خواهران مسابقات شکوفه‌ها هستند.

رقابت 241 نوجوان در مسابقات قرآن شکوفه‌ها

وی با اشاره به اینکه در مجموع 241 نفر در مسابقات قرآن شکوفه‌ها رقابت می‌کنند،‌اظهار داشت: مسابقات قرآن شکوفه‌ها در بخش خواهران و برادران در طول یک هفته از 22 تا 28 شهریور ماه با حضور 241 نوجوان قرآنی از سراسر کشور به صورت جداگانه برگزار می‌شود.

سهمیه هر استان در مسابقات شکوفه‌ها

یاراحمدی با بیان اینکه نمایندگان استان‌ها در 3 گروه مختلف به مسابقات قرآن شکوفه‌ها اعزام می‌شوند ادامه داد: گروه «الف» شامل استان‌های تهران و خراسان رضوی است که سهمیه آنها در رشته‌های حفظ کل، حفظ 20 جزء، قرائت و ترتیل سه شرکت‌کننده و در رشته اذان دو شرکت‌کننده در نظر گرفته شده است.

وی افزود: گروه «ب» شامل استان‌های اصفهان و خوزستان است که در رشته‌های حفظ کل، حفظ 20 جزء، قرائت و ترتیل دو شرکت‌کننده و در رشته اذان یک شرکت‌کننده می‌توانند به مسابقات شکوفه‌ها اعزام کند همچنین گروه «ج» یعنی سایر استان‌ها در هر رشته مجاز به معرفی یک شرکت‌کننده هستند و استان البرز نیز یک سهمیه بیشتر از سایر استان‌ها دارد.

هدف از جداسازی مسابقات قرآن شکوفه‌ها از بزرگسالان

یاراحمدی با اشاره به اینکه از سه سال گذشته مسابقات بزرگسالان و  شکوفه‌ها از یکدیگر جدا شدند، گفت: در سه دوره گذشته تاثیرات مثبت برگزاری جداگانه این مسابقات را در عمل شاهد بودیم هدف ما از این اقدام توجه بیشتر به نسل نوجوان قرآنی و حمایت از آنها برای رسیدن به مراحل بالاتر مسابقات است.

وی توجه به مسابقات قرآن شکوفه‌ها را امری ضروری دانست و افزود: امسال تغییراتی در زمان و مکان برگزاری این مسابقات در نظر گرفتیم به طوری که این مسابقات امسال در تابستان ماه و در فضایی مفرح یعنی مجتمع دشت بهشت استان البرز برگزار می‌شود تا علاوه بر ارتقاء سطح کیفی مسابقات، متسابقان را در فضای رقابتی و آموزشی مناسبی قرار دهد.

یاراحمدی با بیان اینکه ترکیب هیأت داوران به گونه‌ای است که در کنار اساتید پیشکسوت اساتید جوان هم حضور دارند خاطر نشان کرد: مسابقات شکوفه‌ها فرصتی است تا داوران جوان نیز از تجارب پیشکوستان قرآنی استفاده کنند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه حضور در سالن برگزاری مسابقات برای عموم آزاد است، تصریح کرد: حضور نوجوانان و فعالان قرآنی به ویژه افرادی که به تازگی به این عرصه وارد شده‌اند در سالن مسابقات می‌توان مشوق خوبی در جهت ارتقاء فعالیت‌ها و همچنین انگیزه بیشتر آنها برای ادامه قرارگیری در این مسیر باشد.

جوایز مسابقات قرآن شکوفه‌ها

یاراحمدی درباره جوایز این دوره از مسابقات نیز گفت: به نفرات اول تا پنجم در هر رشته جوایزی اعطا می‌شود به طوری که به نفرات اول در رشته‌های قرائت دو و نیم میلیون تومان، حفظ 20 جزء دو و نیم میلیون تومان، حفظ کل سه میلیون تومان، ترتیل دو میلیون تومان و اذان یک میلیون و 200 هزار تومان اعطا می‌شود که در مجموع جوایزی که به نفرات اول تا پنجم اهدا خواهد شد 80 میلیون تومان پیش‌بینی شده است البته به سایر شرکت‌کنندگان نیز هدایایی به عنوان یادبود خواهیم داد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها