امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109975
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
«وحیدرضا قناعتیان»، کارگردان برنامه «گل آموز»، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: با توجه به تجاربی که خانم روستاپور داشتند، تصمیم ...

«وحیدرضا قناعتیان»، کارگردان برنامه «گل آموز»، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: با توجه به تجاربی که خانم روستاپور داشتند، تصمیم گرفتند که برنامه گل آموز، از داشتن مخاطب کودک به صورت صرف خارج شود، چون در بسیاری از برنامه‌های کودک بچه ها فقط مخاطب هستند، به همین جهت تصمیم گرفته شد که بچه ها به عنوان مجری در برنامه حضور داشته باشند و در ساخت و اجرای برنامه مشارکت کنند.

وی افزود: در ابتدا این احساس وجود داشت که با توجه به پخش برنامه به صورت زنده، بچه ها نتوانند از اجرای برنامه بر بیایند، اما خانم روستاپور این ریسک را پذیرفت و شبکه هم حمایت کرد تا بچه ها به عنوان مجری در برنامه حضور داشته باشند و برنامه از حالت منفعل بودن بیرون بیاید.

قناعتیان با بیان اینکه اجرای کودکان در برنامه «گل آموز» تا کنون رضایت بخش بوده است، گفت: علاوه بر کارم در تلویزیون، با دانش آموزان در هنرستان هم سر و کار دارم و به همین جهت اعتقاد دارم که ما باید به بچه ها اعتماد کنیم، زیرا بچه ها این توانایی را دارند، حتی شعاری که دکتر قاسمی، رئیس شبکه آموزش به ما تاکید می کردند، این بود که بچه ها همیشه کلامشان این باشد که ما می توانیم و فکر می کنم که ما در برنامه مان چنین کاری کردیم و بچه ها هم نشان دادند که در همان وقت کم می توانند خواسته های ما را اجرا کنند و از طرف دیگر، شاید خود مخاطب هم بهتر این موضوع را بپذیرد و برنامه را قبول کند.

کارگردان «گل آموز» با ذکر اینکه، ما از کمک روانشناسان در این برنامه بهره می گیریم، گفت: آقای رامش خواه که یکی از نویسنده های برنامه است، دارای تخصص روانشناسی است.

کارگردان برنامه «گل آموز»، برگزاری جلسات روتین در خصوص تغییرات و تحولات برنامه را جزو کارهای اصلی اتاق فکر و سازندگان عنوان و تصریح کرد: یکسری تغییرات مقدماتی را به صورت تدریجی در برنامه اعمال کرده ایم که چند هفته ای است انجام شده اند، همانند اختصاص دادن هر روز به یک مقوله، مانند ورزش که هر ورزش را با جزئیات بیشتر معرفی می کنیم.

وی از دیگر تغییرات برنامه به تغییر در شکل و ظاهر آن اشاره کرد و اظهار داشت: قبلا یک دکور وجود داشت که برنامه در آن اجرا می شد، اما، الان این را به دو بخش تقسیم کرده ایم که در یکی اجرا انجام می شود و در دیگری آیتم های نمایشی اجرا می شود.

قناعتیان اصلی ترین دلیل انتخاب شدن «گل آموز» را به عنوان برنامه برتر در ماه رمضان، تهیه کنندگان برنامه عنوان کرد و اظهار داشت: تهیه کنندگان برنامه به جز کار تهیه، دارای ایده، برای بهتر شدن برنامه هستند. همچنین یکی از مزیت‌های برنامه در ماه رمضان، استفاده از کارشناس روحانی برنامه، حاج آقا اسفندیاری بود که از موضوعات قرآنی استفاده کردیم و ایشان به شیوه ای که برای بچه ها جذاب باشد، اجرا کردند که حتی برای خود ما هم که در پشت صحنه بودیم نکات جالبی وجود داشت.

کارگردان «گل آموز»، در انتها از عوامل تاثیرگذار برنامه یاد کرد و گفت: امیر سلطان احمدی صدابردار، بابک امیری سازنده موسیقی که در لحظه اجرا می کنند، مجری های برنامه مانند آقای نظام آبادی و خانم رضایی و آقای زحمتکش و خانم روستاپور و همچنین عوامل تهیه و تولید برنامه که معمولا پشت صحنه فعالیت زیادی دارند، در موفقیت برنامه سهم بسزایی داشته اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها