امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109977
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بیست‌ونهمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور 22 مهر‌ماه 1393 به میزبانی

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بیست‌ونهمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور 22 مهر‌ماه 1393 به میزبانی دانشگاه پیام نور اصفهان برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره با حضور 380 نفر

«فاطمه رضایی» مدیرکل فرهنگی دانشگاه پیام نور در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برگزاری این جشنواره در شهر اصفهان گفت: امسال جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان با تدارک گسترده‌تر به میزبانی دانشگاه پیام نور در شهر اصفهان برگزار می‌شود و این دانشگاه 20 تا 23 آبان‌ماه میزبان 380 نفر از دانشجویان سراسر کشور است که از بین هزار و 300 شرکت‌کننده دانشگاه‌های کشور انتخاب شده‌اند.

راه‌اندازی سایت جشنواره و برگزاری آزمون کتبی به صورت آنلاین

وی با اشاره به راه‌اندازی سایت جشنواره با قابلیت‌های مختلف گفت: سایت جشنواره چند روز پیش در اصفهان رونمایی شد که از خصوصیات آن می‌توان به برگزاری آزمون کتبی جشنواره به صورت آنلاین از طریق این سایت اشاره کرد به این صورت که تا سال گذشته داوطلبان بخش کتبی جشنواره باید به صورت حضوری در یک استان امتحان می‌دادند اما امسال با راه‌اندازی این سامانه می‌توانیم آزمون کتبی را در استان‌های مختلف برگزار و به صورت آنلاین به آن نظارت کنیم.

وی درباره دیگر خصوصیات این سامانه گفت: یکی از مشکلات جشنواره قرآن و عترت دانشجویان این است که هیچ اطلاعاتی از دوره‌های گذشته جشنواره در دست نیست از این رو امسال در سامانه بخشی راه‌اندازی شده که برگزار‌کنندگان دوره‌های قبل بتوانند اطلاعات مربوط دوره‌های 28 گانه را روی آن بار‌گزاری و بانک اطلاعاتی کاملی در این زمینه گرد‌آوری شود.

رشد دو برابری جوایز جشنواره

مدیر‌کل فرهنگی دانشگاه پیام نور با اشاره به رشد جوایز این دوره از مسابقات گفت: با بررسی مسابقات دوره‌های قبل به این نتیجه رسیدیم که جوایز مسابقات در شأن قرآنیان نیست از این رو جوایز این دوره از مسابقات تا دو برابر افزایش می‌یابد، البته به دنبال این هستیم که در صورت امکان جوایز را از این مقدار هم بیشتر کنیم.

طراحی پوستر جشنواره برای اولین‌بار

رضایی از تهیه پوستر جشنواره برای اولین بار خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار پوستر زیبایی برای این جشنواره طراحی شده و در کنار آن فرم‌هایی هم برای داوری البته با تأیید کارشناسان و داوران قرآن طراحی کرده‌ایم زیرا یکی از کمبود‌های جشنواره نداشتن فرم مشخص برای ارزیابی و داوری مسابقات بود که امسال این نقیصه رفع شده و سال‌های آینده هم می‌شود از آن استفاده کرد.
  
برگزاری مسابقات در سالن اهل بیت(ع) اصفهان

وی در خصوص محل برگزاری این مسابقات گفت: این دوره از مسابقات در سالن اهل بیت(ع) اصفهان که سالنی زیبا و با گنجایش مناسبی است برگزار می‌شود، همچنین تا سال گذشته شرکت‌کنندگان در خوابگاه‌های دانشجویی اسکان داده می‌شدند که امسال دو هتل مناسب برای شرکت‌کنندگان خانم و آقا درنظر گرفته شده است.

دعوت از قاریان مصری برای تلاوت در محافل جانبی مسابقات

دبیر جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور از برگزاری محافل قرآنی در کنار جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان خبر داد و گفت: در کنار برگزاری جشنواره با دعوت از چند قاری ممتاز ایرانی و مصری محافل قرآنی برای عموم علاقه‌مندان برگزار می‌کنیم.

رضایی از برگزاری این جشنواره با بیش از 30 رشته خبر داد و گفت: این دوره از جشنواره در 6 گروه شامل؛ «کتبی»، «شفاهی»، «ادبی»، «هنری»، «پژوهشی» و «فن‌آوری» و در مجموع بیش از 30 رشته به عنوان زیر‌شاخه‌های این موضوعات برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار