امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109978
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فهرست کوتاه شده نامزدهای جایزه بوکر من، معتبرترین جایزه ادبی انگلستان، در حالی منتشر شده که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فهرست کوتاه شده نامزدهای جایزه بوکر من، معتبرترین جایزه ادبی انگلستان، در حالی منتشر شده که برگزارکنندگان این جایزه برای ولین بار طی 46 سال گذشته اجازه ورود به این رقابت‌ها را به نویسندگان آمریکایی دادند و اکنون اسامی دو نویسنده از آمریکا در این میان به چشم می‌خورد.

«جاشوآ فریس» و «کارن جوی فولر»، دو نویسنده آمریکایی در کنار «ریچارد فلاناگان»، نویسنده استرالیاییو سه نویسنده انگلیسی از جمله «علی اسمیت»،«نیل موخرجی» و «هاوارد جاکوبسن» برای این جایزه 50 هزار پوندی نامزد شده‌اند.

این 6 نویسنده توسط هیأت داورانی به ریاست «ای‌سی گرایلینگ»، فیلسوف، از میان 13 نویسنده انتخاب شده‌اند.

بنا بر این گزارش، «جاشوآ فریس» برای سومین رمان خود تحت عنوان «قیام در زمانی‌ مناسب»، «فلاناگان» برای رمان «جاده باریک به سوی شمال عمیق»، «جاکوبسن» برای «دیستوپین جی»، «موخرجی» برای رمان «زندگی‌ دیگران» و «علی اسمیت» برای «چگونه هر دو باشیم» نامزد این دوره از جوایز بوکرمن شده‌اند.

امسال اولین سالی است که نویسندگان آمریکایی مجاز به شرکت در این رقابت‌ها هستند.

بنا بر این گزارش، هر ساله تنها نویسندگان داخلی و نویسندگانی که آثارشان به زبان انگلیسی و در انگلستان منتشر شده باشد می‌توانند وارد این رقابت‌ها شوند، پیش از این تنها نویسندگانی از انگلستان و کشورهای مشترک المنافع ، جمهوری ایرلند و زیمباوه مجاز به شرکت در این جوایز بودند.

سال گذشته «النور کاتن»، نویسنده نیوزیلندی برای کتاب «پرفروغ‌ها»  برنده این جایزه شد.

جایزه بوکرمن اولین بار سال 1969 پایه‌گذاری شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها