امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109979
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم افتتاحیه با کارگردانی سیاوش صفاریان پور و اجرای رامبد جوان راس ساعت 18 در پردیس سینماگالری ملت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم افتتاحیه با کارگردانی سیاوش صفاریان پور و اجرای رامبد جوان راس ساعت 18 در پردیس سینماگالری ملت برگزار می شود.

در این مراسم که همراه با اجرای برنامه های متنوع است چهره های شناخته شده فرهنگی و هنری کشور حضور خواهند داشت.

اجرای موسیقی و نمایش فیلم های بخش نگاه هنرمند از جمله برنامه های این مراسم است.

دومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران از 21 تا 28 شهریور ماه 93 برپاست و عموم مخاطبان می توانند از ساعت 16 تا 22 از برنامه های متنوع جشنواره استفاده کنند.

* بابک حمیدیان در فیلم بابک حمیدیان

بنابراین گزارش، فیلم کوتاه بابک حمیدیان که برای دومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران ساخته شده است بخشی از دغدغه های شخصی اش برای زندگی امروز را به تصویر کشیده است.

بابک حمیدیان درباره ایده اولیه این فیلم گفت:  تکنولوژی همان طور که می تواند خوش آیند باشد می تواند آسیب رسان باشد. در زندگی روزمره  با آسیب های تکنولوژی بیشتر در گیرم. به شخصه بیشتر با کتاب مانوس هستم تا کامپیوتر و ترجیح می دهم کتاب را در دست بگیرم تا اینکه آن را روی کامپیوتر و تبلت بخوانم.

وی ادامه داد: در فیلمی که ساخته ام زندگی را بسیار ساده نگاه کرده ام. این سادگی نیز از دغدغه های خودم بیرون آمده است. شاید همه ما در زندگی معاصرمان این اتفاق را بسیار تجربه کرده باشیم که در 10دقیقه از یک عاشقانه شروع و به یک جدایی رسیده باشیم .این دیدگاهی است که در فیلم من وجود دارد.

حمیدیان با اشاره به سرعت اتفاقات در جهان تکنولوژی گفت: در جهان امروز طول لحظات خوشی و ناخوشی مان داردپایین می آید.  من تکنولوژی ر ا در این کوتاه شدن دخیل می دانم.

وی از ایده های بسیاری که داشته صحبت کرده و سادگی یک فیلم را نشانه لایه های پیچیده تری که در بر دارد دانست. این هنرمند گفت: ساده نگاه کردن به مسائل پیچیده زندگی مطلوب من است.  فیلم هایی که در نهایت سادگی روابط انسانی در آن جاری است و ساده به آن نگاه می شود و می توان در زیر آن پیچیده گی های بیشتری را دید می پسندم.

حمیدیان درباره فرم گرایی خاصی که در این فیلم کوتاه وجود دارد نیز گفت: این که سر بازیگرها را حذف کردم ایده ای است که از شرایط امروز جامعه گرفته ام. این روزها آدم ها فرصت دیدن چهره های هم را ندارند. اگر در چشم هم نگاه کنند عواطف طرف مقابل را می بینند و رفتارهایش را تحمل می کنند. اعتقاد دارم صورت وقتی از دست برود بخشی از سیرت یک رابطه نیز از بین می رود.

وی از همکاری کیارش اسدی زاده و علی علویان در مونتاژ این فیلم خبرداده و با اشاره به برخی از جزئیات صحنه پردازی آن گفت: در تصویر یک پنکه وجود دارد که متعلق به مادر بزرگم است. من یک فیلمساز نیستم یک سینماگرم و دوست داشتم در اولین لحظه تصویرسازی من در سینما رد پای مادر بزرگم هم باشد.

این بازیگر شناخته شده کشور در بخش دیگر صحبت هایش ، حضور نیروی جوان در جشنواره را قابل تقدیر دانسته و تاکید کرد: لازم است که مخاطب جشنواره بداند که چه خون و نیروی جوانانه ای پشت جشنواره است. من به این گروه تبریک می گویم و از این که در جشنواره هستم هیجان زده ام.

وی ضمن یادآوری جشنواره های موبایلی در دیگر کشورهای جهان گفت: اولین بار در اروپا با اسم جشنواره موبایلی آشنا شدم و وقتی شنیدم که در ایران هم چنین جشنواره ای وجوددارد خوشحالیم دو چندان شد. از اینکه  قرار است یک اتفاق بومی با جوانان هم نسل خودم بیافتد بسیار خوشحال شدم و آن شوری که قرار بود در کشور خودم بیافتد بیشتر به جانم نشست.

وی با بیان این مطلب که  امیدوارم روزی بشنوم که 50 سالگی جشنواره باشد و به عنوان یک پیشکسوت در آن دعوت شوم گفت: این که در آن لیست باشکوه نگاه هنرمند باشم ابتدا حرمت دعوت را رعایت کردم. خودم را در کنار کسانی که به عنوان هنرمندان واقعی فیلم می سازند کوچک می دانم ، هم به لحاظ تجربی و هم سنی. از طرفی خوشحالم که در این سال ها به نوعی کار کرده ام که زیر ذره بین باشم و برای چنین رویداد فرهنگی و هنر از من دعوت شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار