امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۱۳:۵۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 110
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۷
تعداد بازدید: 557
«محمد تاجیک» تهیه کننده «پندار» گفت: در سه قسمت نخست سری جدید این برنامه به بررسی فیلم‌ها و برنامه‌های غیر خبری شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور ...

«محمد تاجیک» تهیه کننده «پندار» گفت: در سه قسمت نخست سری جدید این برنامه به بررسی فیلم‌ها و برنامه‌های غیر خبری شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور پرداختیم، اما حالا با نزدیک شدن به ماه خرداد و تنور داغ اخبار«محمد تاجیک» تهیه کننده «پندار» گفت: در سه قسمت نخست سری جدید این برنامه به بررسی فیلم‌ها و برنامه‌های غیر خبری شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور پرداختیم، اما حالا با نزدیک شدن به ماه خرداد و تنور داغ اخبار انتخابات ریاست جمهوری ایران، رصد فعالیت بخش‌های خبری شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور در دستور کار قرار گرفته است.
محمد تاجیک با بیان این که برنامه‌های بخش‌های خبری و تحلیلی شبکه‌هایی مثل BBC فارسی در ظاهر با رعایت کامل دموکراسی  روی آنتن می‌روند، تصریح کرد: در سه قسمت آینده برنامه پندار به موشکافی اهداف پشت پرده و هویت عوامل تولید کننده اخبار بخش‌های خبری شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور خواهیم پرداخت.
تاجیک با اعلام این که پندار روایتگر صادق حقایقی است که در شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور رخ می‌دهد، افزود: بدون جبهه‌گیری به تحلیل عملکرد و اهداف این شبکه‌ها می‌پردازیم، ما تصاویر مورد نظر را از برنامه‌های این شبکه‌ها ضبط کرده و در اختیار کارشناسان زبده برنامه قرار دادیم تا آنها با نگاه علمی و دقیق به تحلیل سیاست‌ها و عملکرد این شبکه‌ها بپردازند.
تاجیک ایجاد اختلافات قومی و مذهبی، ناکارآمد جلوه دادن حکومت‌های دینی و رواج آداب و سنن غرب را از اهداف پشت پرده شبکه‌هایی مثل BBC فارسی عنوان کرد و افزود: بیشتر بنگاه‌های خبری فارسی زبان خارج از کشور هر چند که لباس بی‌طرفی بر تن می‌کنند اما  در پس پرده نیت‌هایی دارند که به سود جمهوری اسلامی و ملت ایران نیست. آن‌ها برای جذب حداکثری مخاطب و اعتماد سازی برای مردم حتی در مواردی صاحبان خود را نیز به چالش می‌کشند، اما این صحنه‌سازی‌ها کاملا ظاهری و دروغین است و ما سعی داریم که با استفاده از برنامه‌های خود این شبکه‌ها بخش‌هایی از سیاست‌ورزی دروغین آن ها را برای مردم آشکار کنیم.
این تهیه کننده افزود: بخش‌های دیگری از این برنامه به آسیب شناسی شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور اختصاص داده شده و طی آن دکتر صادق زیبا کلام، دکتر حسن عابدینی، دکتر فواد ایزدی و دکتر مجید تفرشی درباره سیاست‌های این شبکه‌ها و اینکه چگونه می‌توانند از میان اقشار مختلف مردمی مخاطب جمع کنند، صحبت خواهند کرد.
وی گفت: این کارشناسان با نگاهی تحلیلی موضوع رسانه و تاثیر آن بر افکار عمومی و همچنین نحوه اعتمادسازی برای جذب مخاطب را نیز بررسی می‌کنند.
تاجیک با اشاره به پخش سه قسمت از سری جدید برنامه پندار گفت: خوشبختانه چون صادقانه با مردم ارتباط برقرار کردیم و بی‌طرفی در پیش گرفتیم لطف بسیاری از شهروندان شامل حال ما شده و فقط پس از پخش سه قسمت سری نخست این برنامه 110 هزار پیامک متنی دریافت کردیم.
وی افزود: این آمار به جز پیامک‌هایی است که برای شرکت در مسابقه برای ما فرستاده شده، در حقیقت ما 110 هزار پیشنهاد، انتقاد و تشکر از برنامه دریافت کردیم و این عدد امید بخش ما را برای برنامه های بعدی پندار مشتاق‌تر خواهد کرد.
«پندار» کاری از گروه معارف شبکه دو سیماست که جمعه‌ها ساعت 20:15 دقیقه روی آنتن می‌رود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها