امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110003
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۹
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران ساعتی قبل به سفر رسمی 2 روزه خود به قزاقستان پایان داد و از آستانه راهی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران ساعتی قبل به سفر رسمی 2 روزه خود به قزاقستان پایان داد و از آستانه راهی دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.

دیدار با رئیس جمهوری و نخست وزیر قزاقستان، شرکت در همایش اقتصادی ایران و قزاقستان و سخنرانی در دانشگاه آستانه از جمله برنامه های فشرده رئیس جمهوری در سفر به قزاقستان بود.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته دیدار با امامعلی رحمان، ملاقات با روسای جمهور چین و روسیه و شرکت در نشست سران سازمان همکاری‌های شانگهای از برنامه‌های سفر 2 روزه روحانی به تاجیکستان خواهد بود.

رئیس‌جمهور را در این سفر جنتی وزیر ارشاد، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، حسین فریدون دستیار ویژه رئیس‌جمهور، نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، ربیعی وزیر کار،‌ تعاون و رفاه اجتماعی، حجتی وزیر جهاد کشاورزی، سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور، ظریف وزیر امور خارجه وی را همراهی می‌کنند.

سازمان همکاری شانگهای یک سازمان بین دولتی است که توسط رهبران چین، روسیه، قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان در 15 ژوئن سال 2001 تأسیس شد.

این سازمان هم‌اکنون شش عضو ثابت شامل چین، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان دارد و 4 کشور ایران، پاکستان، هند و مغولستان کشورهای عضو ناظر این سازمان محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار