امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110011
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۹
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در اولین اجلاس «مدیریت یکپارچه شهری و ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در اولین اجلاس «مدیریت یکپارچه شهری و شوراها» که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد اظهار داشت: زمان برگزاری این اجلاس زمان خوبی است چراکه از یک طرف دولت جدید کار خود را شروع کرده و تیم آقای روحانی تازه نفس است که قصد دارند برنامه‌های خوبی را در کشور اجرا کنند و از طرف دیگر برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور در حال تبیین است.

وی افزود: از سوی دیگر مجموعه مشکلات شوراها به نقطه‌ای رسیده که باید برای آن تعیین تکلیف کرد که قطعا برگزاری این همایش موثر خواهد بود و نتیجه آن در برنامه توسعه ششم دیده خواهد شد.

محسن رضایی در ادامه با بیان اینکه برای مدیریت یکپارچه شهری نباید تنها به این اجلاس بسنده کرد گفت: دوستان باید در شهرها جلسات مختلفی بگذارند تا ما بتوانیم از تمامی نظرات استفاده کنیم که اگر دولت در آستانه شروع کارش به تصمیمی برای شوراها برسد می‌تواند تا 4 سال آینده آن را پیگیری کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه پیرامون فلسفه اصلی شوراها گفت: ما باید بررسی کنیم که انتظارها از شوراها چیست و رسالت شوراها و فلسفه مدیریت شهری چه باید باشد و آیا اینکه شوراها تکرار دولت هستند یا مکمل آن که قطعا بررسی آن بررسی این موضوع از پراکندگی دیدگاه‌ها جلوگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سرآغاز یک تحول بزرگ در تفکر بشر در اداره جوامع بوده است گفت: تا قبل از انقلاب اسلامی دین و مردم را مقابل هم قرار می‌دادند. همین اروپای امروز نیز در چند قرن متمادی در قرون وسطی به نام دین جنایات بزرگی را در تاریخ اروپا انجام داده است و از طرفی دیگر از مردم علیه دین استفاده کرده است اما اسلام دست دین و مردم را به هم داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تصریح  کرد: جمهوری اسلامی ثمره یک فلسفه بزرگ سیاسی در اداره جوامع اسلامی است و اساس اعتقاد اسلامی ما این است که دین و مردم با هم هستند و دلیلی ندارد مخلوق خدا و دین خدا مقابل هم قرار گیرند.
 
وی ادامه داد: اروپا که از دموکراسی علیه دین استفاده می‌کند قرن‌ها است که از دین علیه مردم استفاده کرده است. صهیونیست‌های امروز نیز همان قرون‌وسطی غرب هستند که از دین یهود علیه مردم آن استفاده می‌کنند البته یهودی‌های واقعی مخالف آن هستند.
 
محسن رضایی در ادامه گفت: این داعش که امروز در چند کشور جولان می‌دهد و از دین علیه مردم استفاده می‌کند میوه ناپاکی از رژیم صهیونیستی است.
 
وی با اشاره به سخنان کسینجر که بیان کرده بود جمهوری اسلامی به دنبال امپراطوری است گفت: کسینجر گفته است که غرب نباید مسئله اوکراین را جدی بگیرد و عنوان کرده است که داعش نیز جنبه راهبردی ندارد بلکه غرب باید سراغ ایران برود چراکه آن خطر اصلی است و مراقب ایران باشند چراکه آنان به دنبال امپراطوری هستند.
 
رضایی تصریح کرد: در اوج جنگ سردی که در غرب شروع شده است و حوادث تلخی که در سوریه و عراق شکل گرفته است کسینجر انگشت اشاره خود را به جمهوری اسالمی می‌گیرد که مردم آن در انتخابات حضور فعال دارند این خباثتی است که در بعضی دولتمردان غرب علیه اسلام و جمهوری اسلامی وجود دارد.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این موضوع که جمهوری اسلامی به دنبال تمدن است و نه امپراطوری گفت: ما علنا می‌گوییم که جمهوری اسلامی به دنبال یک تمدن نوین پیشرفته ایرانی اسلامی در منطقه است و تاریخ هم نشان داده هر تمدنی که در ایران شکل گرفته هم به منطقه و هم به جهان کمک کرده است.
 
وی با اشاره به کمک‌های علمی تمدن اسلامی به غرب گفت: اساس پزشکی، فیزیک، نجوم و علومی که در غرب جریان دارد از دل مسلمانان ایران برخاسته است. شما (غرب) مدیون ما هستید.
 
رضایی تاکید کرد: حال این تمدنی که ما به دنبال آن هستیم از شهرها و روستاهای ما برمی‌خیزد و تا زمانی که شهر و روستاهای ما توسعه پیدا نکند به تمدن نوین اسلامی نمی‌رسیم.
 
وی با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی نظام شهری ما را به هم ریخته بودند گفت: فاجعه بزرگی که تا قبل از انقلاب اسلامی برای ما درست کرده بودند این بود که نظام شهری ما را بهم ریختند و چند شهر ایران را متمرکز کردند و از دولت رضاشاه و از 80 سال پیش کاری کردند که عشایر ما به روستا و روستاییان به شهر و شهریان به شهرهای بزرگ منتقل شوند که به جای حرکت مرکز به روستاها این جریان معکوس را برای ما به وجود آوردند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: آنچه که باید انجام شود این است که ثروت باید از خارج کشور به تهران و از آن طریق به شهرها و روستاها برود این در حالی است که ثروت مادی ما وضعیت معکوسی دارد که نیازمند یک تحول اساسی است.
 
محسن رضایی با بیان اینکه ما اگر می‌خواهیم به تمدن نوین اسلامی برسیم باید نظام شهریمان را درست کنیم گفت: ما نباید صرفا به خانه‌سازی توجه کنیم چراکه وضعیت امروز ما نتیجه همین توجه است.
 
وی با بیان اینکه نظام شهری ما ظرفیت شهرها را مشخص می‌کند گفت: بر همین اساس توسعه شهری و ساخت شهرهای جدید موضوع نظام شهری است و البته شهرسازی نیز خود دارای قانون خاص است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که بعد از تجربه مدیریت اداره شهرها به نقطه‌ای برسیم که آن را در سیاست‌های کلان مدیریت شهری وارد کنیم و پس از تصویب آن، مبنای قانون‌گذاری برای اداره شهرها بشود.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها