امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110018
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۹
تعداد بازدید: 32
سعید اوحدی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: خوشبختانه تا این لحظه 12 هزار نفر به مدینه منوره مشرف شدند و اولین دعای کمیل پنجشنبه در مدینه منوره ...

سعید اوحدی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: خوشبختانه تا این لحظه 12 هزار نفر به مدینه منوره مشرف شدند و اولین دعای کمیل پنجشنبه در مدینه منوره با حضور سرپرست حجاج ایرانی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این مراسم مانند سال‌های گذشته برگزار می‌شود و امیدوار هستیم امسال نیز این مراسم با همان آرامشی که در سال‌های قبل برگزار شد که به صورت مکرر از طرف مقامات عربستان مورد تمجید قرار گرفته است، برگزار شود.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: زائران تا این لحظه مشکل خاصی نداشتند و امیدوار هستیم وزارت حج عربستان امسال هم از مهمانان این ضیافت الهی با اخلاقی که لازمه پذیرایی از زائران هست از آنها پذیرایی کند.

اوحدی در خصوص مشکلی که در صدور ویزای تعدادی از زائران ایجاد شده بود، گفت: امسال برنامه نرم افزاری که وزارت حج عربستان ارائه داد سال اولی بود که اجرا می‌شد و اطلاعات پاسپورت‌ها توسط دستگاه‌های بارکد خوان خوانده می‌شد و بر اساس این سیستم پاسپورت‌هایی که به هر علتی در کشور دیگری جز ایران صادر شده باشد شماره سریال این پاسپورت‌ها توسط آن دستگاه خوانده نمی‌شود و باید دوباره آنها در ایران صادر شوند.

وی افزود: شماره سریال زیر پاسپورت اگر به هر علتی خراش داشته باشد و حتی یک نقطه جوهر روی آن افتاده باشد اطلاعات آن پاسپورت خوانده نمی‌شود و تا این لحظه حدود 60 پاسپورت از کنسولگری به ما بازگردانده شده است که باید دوباره برای آنها صادر شود در غیر این صورت امکان صدور ویزا وجود ندارد.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: هماهنگی خوبی با مجموعه پلیس گذرنامه انجام شده است که این پاسپورت‌ها صادر شود و سازمان حج برای تسریع در روند صدور ویزاها وجوهی که باید برای آن پرداخت شود را از محل اعتبارات خود پرداخت می‌کند و لذا این پاسپورت ها حداکثر تا فردا صادر می‌شود و امیدواریم با مشکل خاصی مواجه نشویم.

اوحدی افزود: 40 نفر از زائران شیراز این مشکل را داشتند که سرکنسولگری عراق روز جمعه مشکل آنها را حل کرد و ویزاها صادر شد و تا کنون بیش از 60 درصد کل ویزاهای ما صادر شده و امیدواریم تا پایان این هفته و یا اوایل هفته آینده تمام ویزاها صادر شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها