امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11002
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در چهل و هفتمین نشست خبری خود با اعلام این مطلب ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در چهل و هفتمین نشست خبری خود با اعلام این مطلب افزود: با تشکیل ستادهای پیشگیری از جرائم انتخاباتی گام مهمی در برگزاری هرچه سالمتر انتخابات برداشته‌ایم و این در حالی است که در سال 92 از تجربه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز بهره بردیم.

وی با اشاره به این نکته که در زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی برخی از سازمان‌ها نگاه مثبتی نسبت به تشکیل این ستادها وجود نداشت، گفت: این در حالی است که با توجه به عملکرد ما در آن سال، امسال همان نهادها و سازمان‌ها با ما همکاری بهتری را داشتند.

سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: تاکنون در شهر تهران ستاد مرکزی پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی در پنج نوبت تشکیل جلسه داده است و این در حالی است که ماحصل این تعداد جلسه 42 مصوبه شده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ رؤسای دادگستری‌های استان‌هایی که احتمال می‌دادیم در آن استان نیاز به انجام کارهای بیشتری وجود دارد به جلسه‌ها دعوت شدند و مسائل مربوط به آن استان‌ها به صورت ویژه به آنها ارائه شد.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: این در حالی است که این ستادها در استان‌ها نیز تشکیل شده و تاکنون 117 جلسه برگزار شده است.

سخنگوی دستگاه قضا کشور خاطرنشان کرد: این در حالی است که از تاریخ 20 اسفند سال گذشته تا به امروز این ستادها در بیش از 540 شهرستان نیز تشکیل جلسه داده‌اند.

وی تصریح کرد: تا روز پنج‌شنبه تنها 11 مورد شکایت از کاندیداها به ستادها ارائه شده که این رقم در مقایسه با دوره‌های قبل بسیار کم بوده است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: هرچند که عمده این 11 شکایت مربوط به تبلیغات زودهنگام کاندیداها است و البته ما امیدواریم این روند تا پایان برگزاری انتخابات حفظ شود.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها