امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110022
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۹
تعداد بازدید: 14
البرز محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به فعالیت شرکت‌های تعاونی تولیدی و گستردگی آنها در کشور گفت: ...

البرز محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به فعالیت شرکت‌های تعاونی تولیدی و گستردگی آنها در کشور گفت: این تعاونی‌ها کاملاً قانونی فعالیت می‌کنند و سازمان امور مالیاتی هم بر فعالیت آنها نظارت دارد اما گاهی اوقات باید با برخی تولید کنندگان زیرزمینی رقابت کنند.

مدیرکل تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: قبل از ارائه بسته سیاستی بخش تعاون طرحی در دفتر تعاونی‌های تولیدی وزارتخانه تهیه شد که عنوان آن «طرح افزایش توان تولید و اشتغال در تعاونی‌ها با رویکرد اقتصاد مقاومتی» است.

وی افزود: بر اساس این طرح که زمان اجرای آن 3 سال پیش‌بینی شده است 16 هزار میلیارد ریال منابع دیده شده و در صورت وجود کمک‌های فنی و اعتباری دولت تا 3 برابر این رقم قابلیت اعطای تسهیلات به تعاونی‌های تولیدی وجود دارد.

به گفته محمدی، این طرح به وزیر تعاون ارائه شد و وی هم این طرح را با قید فوریت برای بررسی به کمیسیون‌های دولت ارجاع دادند.

مدیرکل تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون در مورد رویکرد اصلی طرح اشتغال تعاونی‌ها گفت: طرح مذکور شامل  5 راهبرد است که عبارتند از حمایت از اشتغال و سرمایه‌گذاری در تعاونی‌های تولیدی، کمک به ایجاد زیرساخت‌های لازم در تعاونی‌ها جهت مواجهه با هدفمندی یارانه‌ها، حمایت از ارتقای کیفیت و بهره‌وری، تقویت بازار و فضای کسب و کار و فرهنگ‌سازی و مصرف کالای ایرانی.

وی ادامه داد: در صورت تحقق این بسته بیش از 150 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد می‌شود و حفظ اشتغال موجود را در پی خواهد داشت.

به گفته وی، در 3 سال اجرای طرح مذکور، تشکیل 8 هزار تعاونی جدید و تکمیل طرح‌های در دست اجرای 14 هزار تعاونی پیش‌بینی شده است ضمن اینکه تقویت حضور بخش تعاون در فناوری‌های نوین، افزایش توان صادراتی تعاونی‌ها و احداث 9 شهرک تخصصی در بخش تعاون با همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از جمله دیگر مزایای این طرح است.

محمدی، کمک به ارتقای کیفیت و بهره‌وری در شرکت‌های تعاونی را از جمله برنامه‌های خود عنوان کرد و گفت: از محل اعتبارات وزارتخانه بیش از 350 تعاونی موفق به اخذ استاندارد ایزو و بهبود بهره‌وری شدند.

مدیرکل تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همچنین 2500 شرکت تعاونی به صندوق توسعه ملی معرفی شدند که از این میان تعداد 117 تعاونی صنعتی و معدنی و 260 تعاونی در حوزه کشاورزی تأییدیه نهایی صندوق را برای دریافت تسهیلات در اواخر سال 91 و کل 92 گرفتند.

وی گفت: بر این اساس در مجموع 294 طرح بالغ بر 2999 میلیارد ریال  تسهیلات با اشتغالزایی 3810 نفر در سال گذشته از صندوق توسعه ملی دریافت کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها