امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110035
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 38
محمد حسین غیبی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزای فارس، پیرامون موضوعات مطرح شده درخصوص ...

محمد حسین غیبی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزای فارس، پیرامون موضوعات مطرح شده درخصوص این تشکل دانشجویی گفت: اخیرا شاهد بودیم یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه سخن از خروج این تشکل دانشجویی از اتحادیه دفتر تحکیم وحدت زده است.

وی در همین رابطه گفت: این درحالی است که چنین امری نیاز به گذراندن یک پروسه قانونی دارد و اینگونه نیست که با نظر یک نفر و بدون طرح موضوع در شورای عمومی این اقدام عملی شود.

دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه علامه با بیان اینکه سخن گفتن از خروج انجمن اسلامی علامه از دفتر تحکیم وحدت توسط دبیر کمیسیون سیاسی این تشکل نمی‌تواند نظر رسمی انجمن اسلامی دانشگاه علامه باشد، گفت: چنین موضع گیری از طرف انجمن اسلامی علامه هم غیر قانونی خواهد بود چراکه باید این موضوع در شورای عمومی انجمن مطرح شود، اگرچه ما طرح چنین موضوعی را برنامه ریزی شده می‌دانیم.

این فعال دانشجویی با تاکید بر این موضوع که عضویت انجمن اسلامی علامه در دفتر تحکیم وحدت در اساسنامه انجمن آمده است، گفت: اگر بخواهد بحث خروج از دفتر تحکیم وحدت صورت گیرد، باید اساسنامه انجمن علامه تغییر کند که آن هم مربوط به شورای عمومی انجمن می‌شود که شامل کل اعضای تشکیلاتی است و البته در این خصوص شورای مرکزی انجمن نیز صلاحیت تصمیم گیری ندارد.

غیبی تاکید کرد: چنین تصمیماتی که مسیر کلی یک تشکل را مشخص می‌کند، نمی‌تواند با یک اظهار نظر تعیین شود، چراکه در اتحادیه قرارگرفتن، شاخصه‌های خاص خود را دارد، برهمین اساس این موضوع باید به تصویب شورای عمومی برسد.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه با بیان اینکه دلیل اصرار عده‌ای برای خروج از دفتر تحکیم وحدت مشخص نیست، گفت: هنوز برای ما مشخص نشده است که چرا عده‌ای اصرار بر خروج از دفتر تحکیم وحدت دارند. گویی با مرام نامه انقلابی دفتر تحکیم وحدت مشکل دارند. مرامنامه‌ای که از سال 58 تاکنون بدون تغییر مانده است.

وی تصریح کرد: اگر هم اعتراض عده‌ای بر درست اجرا نشدن مرامنامه است، این ظرفیت وجود دارد که با بررسی، اقدامات لازم برای اجرای درست آن شکل گیرد. البته خروج از دفتر تحکیم وحدت به این بهانه نیز غیرقانونی خواهد بود.

دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه علامه در ادامه گفت: در جلسه 5 نفره شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه، وقتی بحث خروج انجمن از دفتر تحکیم وحدت مطرح شد، با مخالفت 4 نفر از اعضا روبرو شد اما آقای ذوالفقاری دبیر کنونی انجمن اسلامی دانشگاه علامه اصرار داشت که «امکان ندارد با تحکیم وحدت کنونی همکاری کنیم». این درحالی است که بررسی این موضوع در صلاحیت شورای مرکزی انجمن نیست.

وی گفت: عده‌ای فکر می‌کنند می‌توانند انجمن کاملا مستقلی را در دانشگاه علامه راه اندازی کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها