امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110038
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی بسیج دانشجویی، محمدودود حیدری مسئول سازمان بسیج دانشجویی، عصر دیروز در

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی بسیج دانشجویی، محمدودود حیدری مسئول سازمان بسیج دانشجویی، عصر دیروز در مراسم اختتامیه اولین دوره آموزشی تشکیلاتی خط امام دانشجویان بسیجی در استان کهگیلویه و بویراحمد‌، گفت: اگر شور و نشاط در دانشگاه وجود نداشته باشد چیزی از حرکت جنبشی و تشکلی باقی نمی‌ماند.

وی گفت: دوره‌ای که در کهگیلویه و بویراحمد امروز اختتامیه آن را داریم یکی از آخرین دوره‌های خط امام(ره) در کشور است که با گذراندن آن آماده فعالیت در سطح دانشگاه ‌هستند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی ‌اظهار داشت: این دوره برای تجهیز دانشجویان بسیجی در کشور در راستای رسالتی است که امام(ره) و رهبری از آن تعریف کرده‌اند و منظور از خط امام(ره) خط نورانی شیعه بوده که این خط توسط اهل بیت در طول تاریخ دنبال شده است.

وی با تأکید بر این که اشراف به مبانی اندیشه‌ای امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای لازمه و مقدمه اقدام و فعالیت فرهنگی و سیاسی است، گفت: دولت بجای پز روشنفکری در مقوله فرهنگ و تقلید از سیاست‌های شکست خورده اصلاح طلبان در دوره اصلاحات بر اساس مبانی اندیشه امام(ره) در مقوله فرهنگ عمل کند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: تفکر امام(ره) باید در نوع نگاه دانشجو تبلور داشته باشد و باید بدانیم که اگر در لحظات سخت و دشوار دفاع مقدس اقداماتی صورت گرفت و موفقیتی حادث شد برای این بود که حرف امام(ره) و مقتدا و پیشوایمان زمین نماند و اولویت بعد از دستورات امام جنگ و کارزار با دشمن بود.

حیدری از مطالبات مهم رهبری در خصوص سبک زندگی، فرهنگ و جنبش نرم‌افزاری یاد کرد و گفت: امروز دانشجوی بسیجی باید بداند که تا چه اندازه برای اجرایی شدن این مطالبات اقدام کرده است و اگر می‌گوییم خط اما منظور این است که تا چه اندازه منویات امام راحل را عملیاتی و اجرایی کرده‌ایم.

وی با انتقاد از برخی افراد که با عملکرد اشتباه خود دائم از خط امام(ره) دم می‌زنند، افزود: مدعیان خط امام(ره) از آن حضرت تصویری جلوه می‌دهند که توجیه‌گر رفتار غلطشان باشد و اکنون اگر محک و میزان منصفی باشد در خواهیم یافت که دانشجویان بسیجی در خط امام هستند نه کسانی که گفتار دیروزشان با عملکرد امروزشان مطابقت نمی‌کند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: اگر دانشجوی ما با اندیشه‌ها و افکار و آرا و عقاید امام(ره) آشنایی داشته باشد دیگر دچار تحلیل و تشخیص نادرست نمی‌شود.

حیدری ادامه داد: وقتی دانشجو به تشخیص درست رسید، می‌داند که انقلاب اکنون در بسیاری از عرصه‌های بین‌المللی یکه تاز است و در جنگ‌ جهانی سوم که استکبار در سوریه به راه انداخته بود با همراهی دیگر اضلاع محور مقاومت در برابر 38 کشور دنیا پیروز شد.

وی گفت: تشخیص درست یعنی این که دانشجو می‌فهمد اسرائیل برای چندمین بار در غزه شکست خورد و یا این‌ که در برابر برخی به اصطلاح اساتید داخلی که جنگ اسرائیل علیه مردم غزه را دفاع رژیم صهیونیستی از خود می‌پنداشتند باید موضع‌گیری صریح کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها