امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110041
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: 20
به  حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس‌جمهوری روز چهارشنبه در سطح هیأت عالی‌رتبه

به  حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس‌جمهوری روز چهارشنبه در سطح هیأت عالی‌رتبه سیاسی – اقتصادی وارد دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.

رئیس‌ جمهور در فرودگاه دوشنبه مورد استقبال قهار رسول‌زاده نخست‌وزیر، سراج‌ دین اصل اف و برهان نظراف وزرای خارجه و معارف علوم و جمعی از مقامات محلی و مقام‌های سفارت ایران قرار گرفت.

روحانی در ادامه برای استقبال رسمی از سوی امامعلی رحمان رییس‌ جمهوری تاجیکستان عازم کاخ ملت شد.

ملاقات خصوصی روسای جمهوری ایران و تاجیکستان بلافاصله پس از انجام استقبال رسمی انجام می‌شود.

همچنین نخستین دور مذاکرات مشترک مقام‌های دو کشور نیز در ادامه ملاقات خصوصی روسای جمهور ایران و تاجیکستان برگزار خواهد شد.

امضاء اسناد همکاری‌های دوجانبه، دیدار با رئیس مجلس، نخست وزیر و سخنرانی در جمع اساتید و دانشجویان آکادمی علوم تاجیکستان از جمله برنامه‌های روز نخست سفر رئیس‌‌جمهوری به دوشنبه است.

رئیس‌ جمهور در سفر به تاجیکستان همچنین قرار است در چهاردهمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای شرکت کند.

سازمان همکاری های شانگهای (shanghai Cooperation Organization )، بیست و پنجم خرداد 1380 هجری خورشیدی (15 ژوئن 2001) با عضویت چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شد.

جمهوری اسلامی ایران، هند، افغانستان، مغولستان و پاکستان در این سازمان مقام ناظر را دارند.

اعضای سازمان همکاری شانگهای (SCO) با داشتن مساحتی معادل 30 میلیون و 189 هزار کیلومتر مربع، سه پنجم از مساحت آسیا و با جمعیتی در حدود یک میلیارد و 500 میلیون نفر، چیزی حدود یک چهارم جمعیت کره زمین را در اختیار دارند.

رئیس‌جمهوری در حاشیه چهاردهمین اجلاس سران کشورهای عضو و ناظر سازمان همکاری شانگهای که با عنوان همکاری، هم رشدی و هم شکوفایی برگزار می شود، با مقامات کشورهای حاضر در این اجلاس دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

انتهای یام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها