امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110050
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۶
تعداد بازدید: 17
حسین شیخ‌الاسلام مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی در خصوص

حسین شیخ‌الاسلام مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی در خصوص جلوگیری از تحصیل برخی دانشمندان ایرانی در غرب به بهانه‌های واهی و اخراج دانشجویان ایرانی از اروپا گفت: برای غرب واقعاً آبروریزی و مایه خجالت است که از هر وسیله‌ای برای جلوگیری از پیشرفت ایران استفاده می‌کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همچنان که در گذشته پیشرفتش را آغاز کرده بود در آینده نیز به توسعه و پیشرفت خود ادامه خواهد داد و آمریکا و اروپا این را بدانند که علم هیچگاه موضوعی انحصاری دراختیارشان نخواهد بود.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه علم اگر در ثریا باشد، دانشمندان جمهوری اسلامی ایران آن را به دست خواهند آورد، اظهار داشت: جوانان ایرانی برای به دست آوردن علم و دانش هیچ‌گاه نگرانی خاصی ندارند و از راهی شده فناوری روز را بدست خواهند آورد همین طور که تکنولوژی و فناوری هسته‌ای را هیچ کشوری به ایران نداد و دانشمندان این مرز و بوم آنرا با لطف خداوند فرا گرفتند.

شیخ‌الاسلام با اشاره به اینکه غربی‌ها فناوری‌های حساس را از آسمانها و کرات دیگر یاد نگرفته‌اند، گفت: جوانان ایران اسلامی با تلاش فراوان علم و دانش را به دست خواهند آورد، البته ممکن است کمی مشکل به نظر برسد ولی مهم این است که این علم و فناوری بومی خواهد شد.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی جوانان ایران اسلامی دانشی را از پایه فرابگیرند، بومی کردن و رشد آن علم بسیار راحت و تسری دادن این علم به دیگر علوم نیز به راحتی صورت خواهد گرفت.

شیخ‌الاسلام در پایان گفت:‌ غرب به مانند گذشته که در روابط با ایران اشتباهات فراوانی را انجام داده بود در مورد انحصار علم برای خود و جلوگیری از آموزش آن به ایرانیان همچنان اشتباه می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها