امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110060
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۶
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در رخدادی که باید آن را یکی از مهمترین رخدادها از زمان آغاز بحران سوریه دانست، شب گذشته ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در رخدادی که باید آن را یکی از مهمترین رخدادها از زمان آغاز بحران سوریه دانست، شب گذشته یکی از نشست‌های سری سرکردگان ارشد گروه‌های مسلح تروریستی که اغلب آنها وابسته به گروه تروریستی موسوم به «احرار شام» بودند، را در شهرک «رام حمدان» از توابع ریف شمالی ادلب در شمال غربی سوریه و در یکی از مقرهای این گروه که به «مقر صفر» معروف بود، هدف گرفته شد و موجب به هلاکت رسیدن ده‌ها نفر از آنها از جمله «حسان عبود» موسس و سرکرده گروه تروریستی احرار شام شد.

منابع نزدیک به گروه تروریستی احرار شام تلفات اولیه این انفجار را 45 کشته اعلام کردند که در میان آنها 20 سرکرده میدانی و مسئول شرعی مشاهده می‌شد و صفحات اینترنتی وابسته به گروه‌های مسلح با انتشار تصاویری از «عبود» که جسد وی را سالم نشان می‌داد، مدعی شدند، در این حمله از سلاح شیمیایی استفاده شده است.

در این میان در حالی‌ که برخی از منابع سوری از انفجار انتحاری در این مرکز به واسطه خودرو بمبگذاری شده و توسط گروه‌های تروریستی مخالف احرار شام سخن می‌گفتند، روایت دیگری مطرح شد که اظهار می‌کرد، این نشست توسط نیروی هوایی ارتش سوریه و نه به واسطه عملیات انتحاری منفجر شد، به این ترتیب درباره این رخداد مهم روایت‌های متعددی ارائه شده، اما آنچه در این بین قابل توجه است، اینکه در لیست کشته‌های این عملیات نامی از «محمد أیمن موفق أبو التوت» معروف به «ابو العباس الشامی» مشاهده نمی‌شود که از دیگر بنیانگذاران احرار شام است.

حال مشخص نیست که در این نشست حضور داشته و از آن جان سالم به در برده و یا اینکه اصلا در آن جلسه حضور نداشته که با توجه به جایگاه ابو العباس الشامی امری بعید به نظر می‌رسد، هرچه هست، آنکه این موضوع موجب تقویت ایده «توطئه» علیه احرار شام شده است.

در میان گروه تروریستی «جبهه النصره» به عنوان یکی از مخالفان احرار شام و «جبهه اسلامی» به رهبری «جمال معروف» به عنوان یکی از مناطق پر تردد این گروه و همچنین تروریست‌های خارجی از جمله مظنونان این عملیات هستند.

در حالی‌که برخی از گروه‌های تروریستی دست داشتن نظام سوریه و یا گروه تروریستی تکفیری «داعش» را هم در این عملیات نادیده نمی‌گیرند، اما اینکه عامل واقعی این عملیات چه طرفی بوده مهم است.

مهم این است که این عملیات موجب فروپاشی کامل گروه تروریستی «احرار شام» شد و مشابه چنین رخدادی را در زمان هلاکت «عبد القادر الصالح» معروف به «حجی مارع» و فروپاشی گروه تروریستی موسوم به «گردان التوحید»‌ را مشاهده کردیم.

گروه تروریستی احرار شام در آگوست 2011 و به گفته حسان عبود پیش از ارتش آزاد تشکیل شد، اما موجودیت خود را به صورت رسمی اواخر سال 2011 اعلام کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها