امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110089
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، هوشنگ خندان‌دل صبح امروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک اظهار داشت: در زمینه تقویت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک، هوشنگ خندان‌دل صبح امروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک اظهار داشت: در زمینه تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی طی چند سال گذشته شرایط مناسبی فراهم نبود، اما ما در دوره جدید تلاش می‌کنیم با شناسایی ظرفیت‌ها زمینه بهبود تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی را فراهم سازیم.

وی با بیان اینکه در بند ق تبصره 2 قانون بودجه سال جاری ظرفیت مناسبی برای این مهم فراهم شده است، تصریح کرد: در راستای بهره‌گیری از این ظرفیبت‌ها طرحی را تهیه و به شورای اقتصاد ارسال کرده‌ایم که طی آن خریداری 17 هزار دستگاه اتوبوس گازسوز، تامین 80 هزار تاکسی گازسوز، تامین 60 هزار دستگاه ون و برق‌دار کردن 400 هزار دستگاه موتورسیکلت از محل بند ق تبصره 2 طی یک دوره سه ساله انجام خواهد شد.

معاون عمرانی وزیر کشور ادامه داد: همچنین توافق شده است سرعت قابل توجهی به احداث شبکه‌های ریلی در کشور بخشیده شود.

خندان‌دل در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بحث آلودگی هوای شهر اراک موضوع جدیدی نیست، گفت: آلودگی شهر اراک از گذشته مطرح بوده و در یک دوره زمانی کارخانه آلومینیوم‌سازی به عنوان شاخص آْلودگی هوا مطرح بود.

وی گفت:‌ خوشبختانه در دوره اخیر با اقداماتی که انجام شده، بارقه‌های امید بیشتری به وجود آمده که امید می‌رود با اجرایی شدن هر چه سریعتر برنامه‌ها شاهد کاهش آلودگی هوای شهر باشیم.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک ادامه داد: معتقدم مجموعه اقداماتی که در این گونه طرح‌ها پیشنهاد می‌شود، باید متوازن عملیاتی شده و نظارت بیشتری بر آن صورت گیرد.

خندان‌دل اظهار کرد:‌ امروز در کشور با منابع محدود مالی مواجه هستیم، باید سعی کنیم هنگامی که منابع را به مصرف می‌رسانیم منابع در بخشی هزینه شود که اثرات بیشتری در کاهش میزان آلودگی دارد.

وی افزود: مردم اراک از نظر آلودگی در شرایط بدی قرار دارند که باید هر چه زودتر از این وهله عبور کنند.

معاون عمرانی وزیر کشور تصریح کرد: آلودگی از پیامدهای استقرار صنایع در یک منطقه است، سهمی که امروز عنوان می‌شود صنایع در آلودگی هوای شهر دارند، مربوط به مطالعاتی است که در سال 84 انجام شده از آن زمان تا کنون شرایط بسیار متفاوت شده است که می‌طلبد تغییرات جدید را با جدیت بیشتری دنبال کنیم.

خندان‌دل گفت: در وصف حمل و نقل ریلی به طور قطع مشخص نیست چه میزان در کاهش آلودگی هوا کارآمد باشد، اما اگر مطالعاتی در این زمینه صورت گیرد ما آمادگی داریم تا بر اساس نتایج حاصل از این مطالعات اقدامات لازم را برای تامین بودجه فراهم کنیم.

انتهای پیام/87003/ب40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها