امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110090
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، حسین کنعانی صبح امروز در همایش اقتصاد مقاومتی در سالن مصباح مجموعه دانشگاهی پیامبر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، حسین کنعانی صبح امروز در همایش اقتصاد مقاومتی در سالن مصباح مجموعه دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری، اظهار داشت: پایه و اساس اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مردمی است.

وی ادامه داد: از خصلت‌های مقام معظم رهبری، نگاه به آینده است.

کنعانی با اشاره به اینکه نسل چهارم انقلاب، این ثمره را در دست گرفته‌اند و با نگاه به آینده باید امور را به پیش ببرند، افزود: اقتصاد مقاومتی از مولفه‌های نگاه به آینده و دوراندیشی است.

وی با بیان اینکه نگاه دولت به اقتصاد، نگاه علمی است، تصریح کرد: این یک جهش بزرگ در مسائل اقتصادی کشور است.

رئیس کمیسیون طرح و برنامه اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه مدیران استانی جایگاه خود را در پازل اقتصاد مقاومتی، ترسیم کنند، ادامه ‌داد: اقتصاد مردمی، اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد با کاهش وابستگی به نفت، اقتصاد با ثبات و رقابت‌پذیر، اقتصاد با فضای شفاف و سالم، اقتصاد با دیپلماسی فعال، اقتصاد درون‌زا و اقتصاد عدالت بنیان از مولفه‌های کلیدی اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: رانت اطلاعاتی، مهم‌ترین عامل رانت‌خواری است و در اقتصاد مقاومتی باید جلوی این مسائل گرفته شود.

وی با بیان اینکه نیازمند تجاری‌سازی یافته‌های علمی هستیم، افزود: هند با تکیه بر همین مسئله، درآمدهای زیادی کسب می‌کند.

کنعانی با اشاره به اینکه اقتصاد ما تک محصولی است و ما مدیران هزینه هستیم، تصریح کرد: باید به سمت کاهش اتکای بودجه و درآمدهای دولت به منابع نفت و جایگزینی با درآمدهای پایدار مالیاتی، صادرات غیرنفتی، صادرات دانش فنی و ... برویم.

وی با بیان اینکه دولت نباید رقیب بخش خصوصی شود، افزود: بخش خصوصی باید امنیت سرمایه‌گذاری را احساس کند.

انتهای پیام/86007/ح20/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها