امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110096
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آمل، سردار خسرو عروج صبح امروز در دومین یادواره شهدای گمنام این شهرستان بیان داشت: یادواره و مجالس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آمل، سردار خسرو عروج صبح امروز در دومین یادواره شهدای گمنام این شهرستان بیان داشت: یادواره و مجالس برای شهدا نشستی برای عقاید و ارزش‌های ما است.

وی افزود: استمرار و برقراری اهداف شهدا کار بسیار سختی است که باید همه ما آن را در دستور کار خود قرار دهیم.

این مسئول با اشاره به دیدار با مقام معظم رهبری تصریح کرد: معظم‌له پرسیدند در سخنرانی‌های‌تان در مورد انقلاب چه می‌گویید که پاسخ دادم سعی داریم انتقال ماهیت مخفی انقلاب را بازگو کنیم.

عروج با اعلام اینکه انتقال ماهیت مخفی انقلاب اسلامی کار بسیار سخت و مشکلی است، بیان داشت: هنوز هم حقیقت این ماجرای بزرگ نهفته است و ما می‌توانیم با ذکر خاطرات اخلاقیات در آن زمان را برای نسل جوان بازگو کنیم.

* سرچشمه جنگ تحمیلی ایران به منبع عظیم غیبی وصل بود

مشاور عالی فرماندهی کل سپاه با اعلام اینکه مقاومت اعتقادی ما از سرچشمه عظیم اهل بیت نشات دارد، گفت: هنوز هم در سنگر دفاع مقابل دشمنان هستیم.

عروج با ابراز اینکه ترکیب جمعیتی در کربلا هم ترکیبی بود که از سرچشمه نشات داشت، عنوان کرد: هر چند رزمندگان ما نیز تنها در مقابل دشمنان بعثی در جنگ بودند با اتصال به سرچشمه عظیم الهی عواملی برای کمک‌شان وجود داشته که آنها از در چشم دشمن یک لشکر نمودار می‌کردند.

وی با اعلام اینکه انقلاب اسلامی ما متصل به حماسه بزرگ حسینی و نهضت عاشورا است، اظهار داشت: برخلاف جمعیت‌های نظامی دیگر که عموما یک‌دست بوده جمعیت نظامی کشورمان متشکل از همه اقشار، پیر، جوان، خردسال، زن، مردم و کودک بود.

* مسائل اخلاقی و صمیمیت‌ها در جنگ و انقلاب بازگو شود

عروج با اعلام اینکه هنوز هم ماهیت مخفی انقلاب اسلامی سرجایش مانده و برای نسل جوان، نوجوان و عموم مردم بازگو نشد، گفت: امام امت جنگ تحمیلی را جنگی کوچک می‌دانستند و جنگ بزرگ را جهاد با نفس عنوان کردند.

وی یادآور شد: هر لحظه زندگی‌مان را در جنگ بزرگ مبارزه با نفس قرار داریم.

مشاور عالی فرماندهی کل سپاه با اعلام اینکه با نگاهی به کشورهای اطراف ایران اسلامی به راحتی می‌توانیم دریابیم که شیطان بزرگ آمریکا و ایادی استکباری آن هستند، تصریح کرد: این ایادی استکباری هم‌اکنون در فلسطین و غزه نیز دست به آدم‌کشی و نسل‌کشی زدند و با تربیت عوامل خود گروه‌های مختلفی را برای کشتن مردم در کشورهای منطقه ایجاد کردند.

عروج با اشاره به سادگی، ساده‌زیستی، صمیمیت و رفاقت بین رزمندگان در جنگ تحمیلی متذکر شد: سرچشمه جنگ ما به غیب وصل بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ماهیت مخفی انقلاب اسلامی ما دور از دسترس باقی مانده و زیاد مسائل اخلاقی آن اشاره نشده است.

انتهای پیام/86012/صا30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار