امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110102
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در نشست خود با خبرنگاران که پس از جلسه هیات دولت و ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در نشست خود با خبرنگاران که پس از جلسه هیات دولت و در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد با اشاره به آمادگی این وزارتخانه برای بازگشایی مدارس اظهارداشت: از حدود 9 ماه پیش عملیات بازگشایی برای مهر 93 کلید خورد و ما از اواخر دی‌ماه کار را شروع کردیم و هم‌اکنون نیز برای 12 میلیون دانش‌آموز در 105 هزار مدرسه با تلاش‌های یک میلیون فرهنگی آمادگی کامل را داریم.

وی با اشاره به چاپ 130 میلیون جلد کتاب آموزشی و توزیع آن از 15 شهریورماه افزود: آموزش و پرورش با آمادگی کامل و در سال تحصیلی 93-94 در ذیل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که دارای 113 راهکار است؛ 40 راهکار را در قالب 99 برنامه برای اجرایی کردن آماده کرده است که این اقدام در جهت افزایش کیفیت نظام آموزشی کشور است که جزو برنامه‌های دولت یازدهم به شمار می‌رود.

وزیر آموزش و پرورش درباره بحث اختصاص بودجه ویژه به آموزش و پرورش گفت: امسال 120 میلیارد تومان برای سرانه مدارس در نظر گرفته شده است که نزدیک به 60 میلیارد تومان آن قبل از آغاز سال تحصیلی پرداخت شده است در سال 91 این سرانه صفر بود و در سال 92 نیز با استقرار دولت یازدهم 50 میلیارد تومان به سرانه مدارس اختصاص یافت که فکر می‌کنیم در سال جاری این میزان به 120 میلیارد تومان برسد همچنین سرانه مدارس شبانه‌روزی نیز بیش از 2 برابر سال 92 است و کمک‌هزینه سرویس مدارس روستا مرکزی نیز امسال بیش از 2 برابر افزایش یافته است.

فانی در پاسخ به سوال دیگری درباره دریافت وجه از مدارس، گفت: امسال بیش از 50 درصد مدارس به طور کامل تا 24 مردادماه بازرسی شده است همچنین ثبت‌نام در مدارس با حضور اولیا تنها محدود به پایه‌های اول ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان شده است و در سایر پایه‌ها این ثبت‌نام به طور اتوماتیک صورت می‌گیرد مگر اینکه دانش‌آموزی بخواهد مدرسه خود را عوض کند.

وی درخصوص استخدام مربیان پیش‌دبستانی آموزش و پرورش گفت: ما امسال 5/12 میلیون دانش‌آموز داریم که یک میلیون نفر از آنان به مدارس غیرانتفاعی می‌روند به این ترتیب ما به ازای هر 5/11 دانش‌آموز با توجه به حضور یک میلیون فرهنگی نزدیک به یک نیرو داریم و این در کشورهای مختلف اعدادی همچون 14، 5/13 و یا 15 است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: متاسفانه ما در برخی استان‌ها با تورم نیرو روبه‌رو هستیم و تلاش می‌کنیم تا با ساماندهی بتوانیم این تورم را برطرف کنیم.

فانی گفت: ما در صورتی می‌توانیم استخدام کنیم که مجوز استخدام داشته باشیم و مجوز استخدام نیز تابع شاخص‌هایی است که معاونت رئیس‌جمهور در توسعه استانی مطرح می‌کند و ما اگر مجوز نداشته باشیم و آزمونی را برگزار کنیم خطا کرده‌ایم.

وی در پاسخ به سوالی درباره همکاری‌های آموزش و پرورش و شهرداری تهران افزود: این دو نهاد همکاری‌های وسیعی‌ای با یکدیگر دارند و به عنوان مثال از شهرداری برای تجهیز حیات مدارس استفاده شده است البته اقدامات خوبی نیز در راه است که انشاءالله اعلام خواهد شد، آْموزش و پرورش در کنار شهرداری با سازمان محیط زیست، معاونت حقوقی و سایر دستگاه‌ها همکاری کرده و از امکانات آنها بهره می‌برد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره بحث دانش‌آموزان شین‌آبادی گفت: هم‌اکنون حمایت‌های خوبی از این عزیزان انجام می‌شود و فکر نمی‌کنم که مشکلی برای آنان وجود داشته باشد هم‌اکنون آنها در زمان درمان در تهران در باشگاه فرهنگیان اسکان داده می‌شوند و آموزش آنها نیز انجام می‌شود.

فانی گفت: در حوزه فرهنگیان نیز ما در 3 حوزه هویت، منزلت و معیشت برای ارتقا آنان تلاش می‌کنیم که امیدواریم در سال 93 شاهد اقدامات خوبی در این رابطه باشیم.

وی درخصوص بحث استیضاح خود نیز افزود: در این‌باره هنوز چیزی به من ابلاغ نشده است البته استیضاح و هر چیز قانونی دیگری در قالب قانون جزو حقوق مجلس است بنده حضور خود را در دولت و به عنوان خدمتگذار در حوزه آموزش و پرورش غنیمت می‌دانم.

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها